​​​​

DVAADVACET TÝMŮ POSTUPUJE ZE TŘETÍHO KOLA POHÁRU

11. 9. 2019

Mužská část Poháru Českého florbalu pokračovala dalšími zápasy. Tentokrát se účastníci otevřené fáze utkali v rámci třetího kola, kde je v mnoha případech nečekaly žádné snadné duely.

S přehledem si zajistili postup florbalisté Bučis Teamu, kteří vyhráli 12:4 nad FBC Písek. Na vítězství se podílel pěti asistencemi Tomáš Matoulek, jehož doplnili střelci hattricku Tomáš Mudra (4+0) a Tomáš Vondruška (3+1).

Vysoký rozdíl skóre si pohlídali také Panthers Praha proti FALCON (12:1) nebo Kralupy nad Vltavou, které postoupily přes Všestary (14:5). U více jak třetiny kralupských gólů byl Lukáš Carvan s jednou trefou a čtyřmi asistencemi.

Velká přestřelka se konala v Blansku, kam zamířili k jihomoravskému derby Aligators. Ve vyrovnaném souboji začali postupně mít převahu hosté a připsali si výhru 14:9. Nejproduktivnějším hráčem utkání se však stal člen poraženého Atlasu Vojtěch Fedra (1+4).

Hned v sedmi zápasech rozhodoval rozdíl jediné branky. Stíhací jízdu tak nedovedly k úspěšnému závěru Hranice, které nestačily 6:7 na FBS Olomouc. Až v prodloužení se radovali z postupu přes Snipers Třebíč hráči Okříšek, když se střelecky prosadil Vojtěch Novotný.

Na straně FBC Unhošť pak ukončil prodloužení proti Bivoji Litvínov Lukáš Mendlík. Nájezdy FBC Slavia Praha – FbC Hradec Králové zase rozhodl Tomáš Pokorný ve prospěch domácích.

Kompletní přehled výsledků kola i další rozpis soutěže naleznete ZDE.