​​​​

ELITE KONČÍ V POHÁRU! OSTATNÍ FAVORITÉ NEZAVÁHALI

3. 11. 2015

Osmifinále Poháru České pojišťovny žen žádné překvapení nepřineslo. Dlouho po něm sahala Opava. Ta ale v souboji podlehla Ostravě v prodloužení. Další duel, kde se nerozhodlo po šedesáti minutách, se odehrál na Tatranu, kde střešovické ženy prohrály s Libercem až po nájezdech. Suverénně naopak postoupily Herbadent, Bohemians či Chodov. Kdo se naopak s pohárem loučí, jsou ženy Elite.

Tatran Střešovice – FBC Liberec 6:7 po nájezdech (0:1, 4:1, 2:4 – 0:0)

Souboj dvou extraligových celků se odehrál ve Střešovicích, kam dorazil Liberec. Severočeský tým si dal nyní pozor na všechny formality, aby se nedopustil prohřešku znamenající kontumaci. Tentokrát hosté vše zvládli a nakonec postoupili se štěstím do čtvrtfinále. Tatran měl totiž slibně nakročeno dostat se mezi osm nejlepších v poháru, neboť po čtyřiceti minutách vedl 4:2. Ani vedení o tři branky z průběhu závěrečné části domácím k postupu nestačilo. Čtrnáct vteřin před koncem poslala sice zápas do prodloužení svou trefou Zabavská. V samostatných nájezdech ale rozhodla o vítězství Liberce Havlíková.

DDM Praha 10 – Herbadent Praha 11 SJM 1:17 (0:6, 0:5, 1:6)

Naopak zcela jednoznačné bylo utkání mezi Herbadentem a DDM Praha 10. Druholigový tým šel do zápasu zejména, aby nabral zkušenosti a proti loňskému vicemistrovi dokázal skórovat až čtrnáct minut před koncem zásluhou Slavíčkové. Svěřenkyně Markéty Šteglové ale nenechaly nic náhodě a do zápasu šly v plné sestavě. Barbora Sádková a Tereza Hubáčková zaznamenaly shodně čtyři kanadské body. Prvně jmenovaná za 2+2 a druhá za 1+3. Zcela nejproduktivnější byla ale Slovenka Lucia Košturiaková, jež si připsala bodů celkem šest. Za tři góly a stejný počet asistencí.

FbC Panthers – FBŠ Bohemians 4:10(2:5, 2:3, 0:2)

Další ryze pražský duel obstaraly týmy Panthers a Bohemians. I zde zvítězil extraligový celek nad soupeřem z nižší soutěže. Hosté si vytvořili dostatečný náskok již v první třetině, kterou vyhráli 5:2. Svěřenkyně Zuzany Jelínkové vyhrály o zbylé dvě třetiny a celkově si připsaly relativně snadné vítězství 10:4. O polovinu branek se postarala zkušená florbalistky Bohemky Hana Poláková, jež měla podíl na pěti gólech (2+3). Zdatně ji sekundovala Eva Preisslová, která zaznamenala o jednu brankovou přihrávku méně.

FBŠ SLAVIA Plzeň – FLORBAL CHODOV 2:7 (0:5, 0:0, 2:2)

Do čtvrtfinále se podívá i aktuální mistr z Chodova. Pražanky si bez výraznějších problémů problémy s jedním z předních celků první ligy z Plzně. Již první část dodala svěřenkyním Michaely Marešové klid, neboť ji vyhrály 5:0. Domácí tým dokázal zareagovat až v průběhu závěrečné části dvěma brankami Heleny Böhmové, to již bylo ale pozdě. Chodov nakonec dotáhl do vítězného konce 7:2.

FbK Horní Suchá – SK Jihlava 2:7 (1:4, 0:2, 1:1)

Jediným účastníkem mezi osmi nejlepší, který nehraje v současnosti Extraligu, bude Jihlava, která si v osmifinále poradila s Horní Suchou stejným poměrem jako Chodov s Plzní. Rovněž zde bylo po první třetině rozhodnuto, poněvadž celek z Vysočiny vedl již 4:1 a po čtyřiceti minutách už měl s vedením 6:1 slibně nakročeno. V závěrečné části oba celky poté přidaly po jedné brance, ale na konečném výsledku a postupu Jihlavy to již nic nezměnilo.

FBŠ Jihlava – TJ Sokol Brno Židenice 2:5(1:3, 0:1, 1:1)

Jiny jihlavský tým FBŠ se do čtvrtfinále nepodívá. Stopku jim vystavily Židenice, které sice nevyhrály tak výrazně jako jiné extraligové celky, ale na postup jim to stejnak stačilo. Brňanky dokázaly zareagovat na vyrovnávací gól Dvořákové a ještě do první přestávky si vybojovaly dvoubrankový náskok. Klíčová branka celého zápasu přišla těsně po polovině zápasu, kdy na 4:1 zvyšovala Jessica Zlámalová. Jihlavské florbalistky na začátku poslední části díky brance Burianové, ale Židenice zápas již nepustily, naopak Rozenebrgová střelou do prázdné branky ztvrdila postup hostů do čtvrtfinále.

S.K. P.E.M.A. Opava – FBC Ostrava 4:5 po pr. (2:2, 1:0, 1:2 – 0:1)

Blízko vyřazení byl další extraligový tým a to ostravský FBC. Favorit narazil na odpor Opavy, která s ním svedla nesmírně vyrovnanou bitvu. Po první části byl stav vyrovnaný. Podruhé do šaten šli dokonce domácí s jednobrankovým vedením. Ostrava sice v závěrečné periodě nepříznivě vyvíjející zápas otočila na svou stranu. Svobodová čtyři minuty před koncem ale poslala zápas do prodloužení. Utkání ve prospěch hostů rozhodla v páté minutě prodloužení nejproduktivnější hráčka Ostravy Veronika Káčová.

Florbalová Akademie MB – ELITE PRAHA 6:3(2:2, 2:0, 2:1)

Největší překvapení se odehrálo až ve včerejším posledním zápase osmfinále. Ženy pražského Elite odjížděly na hřiště Mladé Boleslavi v roli favoritek, ale narazily. Domácí totiž dokázali smazat rychle dvougólový náskok soupeře ještě do přestávky. Sami pak již nepustili pražský celek do vedení a dovolili mu snížit až za stavu 6:2. Pět minut před závěrečnou sirénou pouze kosmeticky upravila skóre na konečných hostující Veronika Zittová.