FAVORITÉ NEZAVÁHALI, SPARTA ZVLÁDLA PŘESTŘELKU, BLECI DERBY

24. 11. 2021

Mužská část Poháru Českého florbalu pokračovala čtvrtfinálovými bitvami. Nezaváhali favorité z Vítkovic a Tatranu, v bitvě Sparty s Libercem padlo 21 branek! Do semifinále se dostali i Bleci, kteří v derby přetlačili Chodov.

Tatran si v klidu pohlídal triumf na půdě Aligators, kteří se sice prosadili hned v úvodní minutě, ale ani to superligového lídra nezaskočilo. Deset minut před koncem vedli domácí již 13:1. V závěru se Aligators hrající před skvělou kulisou dokázali pětkrát prosadit, čtyřimi trefami se blýskl ostrostřelec Zbořil.

Roli favorita zvládly i Vítkovice, které dokázaly uspět na půdě Otrokovic. Domácí florbalisté prohrávali po čtyřiceti minutách již 1:8. Ve třetí periodě alespoň potěšil příznivce na Štěrkovišti Nehila, který dovršil hattrick. Stejným kouskem se na straně rytířů blýskl Rostislav Gattnar.

Poměrně ostře vstoupila do zápasu Sparta, která vedla po první třetině už 5:1. Liberec sice v posledním dějství klání zdramatizoval a vydobyl si šanci na případné srovnání, ale to definitivně uťal nakonec čtyřgólový Ujhélyi.

Nejdramatičtější duel se odehrál v Kbelích. Chodov zde ve velmi vyrovnaném průběhu hned dvakrát vedl. Naposledy se jihoměstský tým dostal do náskoku hned zkraje posledního dějství. Ani ne do minuty ale srovnal Renčín a hned vzápětí klání otočil Boček.

Přestřelka pokračovala i nadále a brzy opět vyrovnal Renčín. Rozhodující gól padl v 50. minutě, kdy využil přesilovku Tomáš Hanák. Chodovu pak nevyšla ani hra bez brankáře. V semifinále tak čekají na Bleky sparťané. V tom druhém se Střešovice potkají s Vítkovicemi.

Výsledky čtvrtfinále Poháru Českého florbalu mužů

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:11 (1:4, 1:5, 2:2)
Branky: 10. Grich, 24. Nehila, 41. Nehila, 59. Nehila –⁠ 6. Besta, 9. Hubálek, 17. Kaleta, 20. Delong, 25. Šindler, 26. R. Gattnar, 26. Palčinský, 28. R. Gattnar, 33. Šindler, 47. Kaleta, 52. R. Gattnar. Rozhodčí: Gavlas –⁠ Petřík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 72. Zásahy brankářů: Steiger 10, Kohút 17 –⁠ Souček 2. | ONLINE | VIDEO

FAT PIPE Aligators Klobouky – Tatran Střešovice 6:13 (1:4, 0:4, 5:5)
Branky: 1. Zbořil, 52. Zbořil, 52. Líznar, 57. Zbořil, 60. Zbořil, 60. Fila –⁠ 6. Švéda, 15. Slavík, 19. Němeček, 20. Macháček, 25. Meliš, 30. Mühlfait, 32. Meliš, 34. Tlapák, 43. Tlapák, 47. Pánek, 48. Piskáček, 50. Švéda, 51. Panuška. Rozhodčí: Kačer –⁠ Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 162. Zásahy brankářů: Rychlý 15, Nečas 9 –⁠ Jurco 14, Buzík. | ONLINE | VIDEO

ACEMA Sparta Praha – FBC Liberec 13:8 (5:1, 5:4, 3:3)
Branky: 1. Zouzal, 3. Kareš, 8. Ujhélyi, 13. Pažák, 18. Zouzal, 23. Kolstrunk, 25. Bartoš, 25. Ujhélyi, 31. Zeman, 34. Ujhélyi, 56. Košir, 58. Ujhélyi, 60. Kolstrunk –⁠ 2. Wiener, 24. Smutný, 25. Kološ, 27. Stránský, 32. Stránský, 47. Bitman, 49. Smutný, 57. Valeš. Rozhodčí: Kropáček –⁠ Novák. Vyloučení: 2:2, navíc Stránský (LIB) OS. Využití: 0:1. Diváci: 53. Zásahy brankářů: Beneš 15 –⁠ Mück 15, Futschik 9. | ONLINE | VIDEO

BLACK ANGELS – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
Branky: 33. Hromada, 42. Renčín, 43. Boček, 50. T. Hanák –⁠ 24. Eremiáš, 41. Majer, 44. Komárek. Rozhodčí: Kostinek –⁠ Reichelt. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 49. Zásahy brankářů: Körber 27 –⁠ Hodík 11. | ONLINE | VIDEO