{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FAVORITÉ SI POHLÍDALI ZÁVĚR A VŠICHNI JDOU Z PRVNÍHO MÍSTA

Obrázek ke článku
3. 9. 2017

Základní skupiny Poháru české pojišťovny jsou u konce. Nastává čas pro vyřazovacího pavouka, v němž nebude chybět žádný z favoritů. Plzeň, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Ostrava, Vítkovice i Tatran postoupily z prvního místa. Pražanky však pouze díky lepšímu skóre. Dál pokračuje čtrnáct úspěšných celků.

Nejvíce branek soupeřům nasázela podle očekávaní extraligová Ostrava, která ve čtyřech duelech zaznamenala celkem 74 gólů. Třetinu z nich zařídila nová akvizice ze Slovenska v týmu FBC Kristína Hudáková, která přidala ještě deset asistencí a o jednu zaostala za Denisou Kotzurovou.

Nejlepší obranu však měly Vítkovice, jež prošly skupinou z průměrem jedné obdržené branky na zápas. Mezi gólmankami vládla Petra Klečková z Vítkovic s průměrem 0,67 obdržené branky. Jako jediná si ale všechny čtyři výhry připsala Kristýna Vrkoslavová z Hradce Králové.

Jediný, kdo se musel strachovat o první pozici, byl vzhledem k remíze s Texasem střešovický Tatran. Oproti pražskému rivalovi si ale udržel dostatečný pozitivní brankový rozdíl a zakončil skupinu na vedoucí příčce. Návrat do Králova Dvořa zažil s extraligovým navrátilcem i trenér Marek Michálek, jenž v této hale strávil předchozích sedm let coby kouč místního celku.

Pořádná dramata se odehrála ve skupinách A, C a F, kde o postupujících z posledních třetích míst rozhodoval až závěrečný program skupin. Prague Tigers vystřelila postup dvě a půl minuty před koncem staronová posila Jana Prokšanová, jež se vrátila z Tatranu a její tým tak nakonec skončil druhý před Táborem. Podobné drama se odehrálo i v moravské skupině, kde si vyřazovací fázi poháru zahraje Bulldogs Brno na úkor Havířova díky rozhodující trefě Terezy Tomanové. Ze čtvrtých míst dále postupují Slávie s Benešovem.

Dvojice pro 2. Kolo

SK Florbal Benešov – FBŠ SLAVIA Plzeň
Florbalová akademie Mladá Boleslav – Florbal Chomutov
Orel Rtyně v Podkrkonoší – Banes Florbal Soběslav
Start98 – FBC Texas
Prague Tigers – TJ Sokol Nové Strašecí
FBC Slavia Praha – Tatran Střešovice
IBK Hradec Králové – 1. FbK Tábor

Obrázek