JAROMĚŘ ZASKOČILA V POHÁRU PARDUBICE, LIBEREC PORAZIL KLADNO

12. 8. 2021

Překvapivý výsledek v Poháru Českého florbalu vybojovali florbalisté Jaroměře. Účastník první ligy zdolal Pardubice 4:2 a průběžně vede svoji skupinu. Úspěch zaznamenal také Liberec, jenž udržel těsná náskok nad ambiciózními Kanonýry Kladno.

Nečekaný výsledek ve prospěch Jaroměře vznikal už od první třetiny. Dvakrát se střelecky prosadil Pavel Kotrč a odpověděl na úvodní trefu Pardubic ze sedmé minuty. Domácí hráči své vedení potom posílili až ve třetí části a přečkali také tlak v závěru, kdy upravili na konečných 4:2.

Díky úspěchu v prvním duelu vrcholové fáze se Jaroměř posunula do čela svojí skupiny. Pořadím však ještě zamíchá víkendový program, kdy do poháru vstoupí také Start98 Kunratice na půdě brněnského Hattricku.

Nejtěsnější výhru si připisuje Liberec, jenž se natrápil s Kladnem. Přestože Středočeši hrají o soutěž níže než jejich soupeř, neskrývají velké cíle a proti papírovému favoritovi málem dosáhli na remízový stav. Ještě v poslední dvacetiminutovce vedl superligový tým 6:2, ale Kanonýři postupně snižovali a nakonec jim chyběla jen jediná trefa.

Liberec v celkovém součtu uhájil výsledek 6:5. Mezi střelce se na straně Kladna zapsala i jejich nová posila Ondřej Papoušek.

Výsledky Poháru Českého florbalu

TJ Sokol Jaroměř - SOKOLI Pardubice 4:2
8. Pavel Kotrč, 20. Pavel Kotrč, 46. Jiří Hofman, 60. Petr Hašek - 7. Jan Kubec, 57. Jan Stuchlík; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 56;

Kanonýři Kladno - FBC Liberec 5:6
branky: 31. Josef Novák, 43. Marek Veselý, 48. Filip Ullmann, 52. Matyáš Bachmaier, 53. Ondřej Papoušek - 2. Filip Smutný, 3. Jan Šoltys, 6. Jakub Kopecký, 25. Vojtěch Wiener, 41. Jakub Kopecký, 46. Šimon Stránský; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 52;