JASNÁ VÝHRA LÍPY, LIBEREC SE NATRÁPIL. SVITAVY KONČÍ!

25. 9. 2015

Zbylá polovina utkání čtvrtého kola poháru České pojišťovny v mužské části se odehrála v průběhu tohoto týdne. Roli jasného favorita splnila Česká Lípa, další prvoligista Liberec se nadřel na výhru do poslední vteřiny. S pohárem se naopak loučí Svitavy, které nestačily na Sokoly z Brna. V ženském pavouku se hrálo jediné utkání. Liberec s přehledem vyhrál v Kladně 5:0.

SK Florbal Benešov – BLACK ANGELS 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)

Divizní nováček z Benešova přivítal ve čtvrtém kole pražský prvoligový celek BLACK ANGELS. Tentokrát se ale musel obejít bez svého trenéra Martina Mičla, který vyčkává na trest od disciplinární komise za nesportovní chování v předešlém kole. Benešov vlétl na Anděly a v úvodu zápasu si vypracoval náskok 2:0, ten však ještě do přestávky ztratil. I po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný. Utkání tak rozhodla necelá tříminutovka v závěru utkání, kdy se Blackům podařilo třikrát skórovat a Benešov již dokázal pouze snížit na konečných 4:6 devatenáct vteřin před koncem z přesilové hry.

FbC Hradec Králové – FBC Česká Lípa 2:9 (1:3, 0:1, 1:5)

Velice jednoznačně si počínala Česká Lípa v souboji s Hradcem Králové. Východočeši udeřili vždy až v poslední minutě první a třetí třetiny, to bylo ale na hostující favorizovaný tým málo. Českolipané v pravidelných intervalech postupně navyšovali svůj náskok. V závěru pouze nechali kosmeticky upravit Kudelku z přesilové hry na konečných 2:9. O produktivitu hostů se postaralo celkem devět ze třinácti hráčů na soupisce.

FbC Panthers – FBC Liberec 5:6 (0:1, 3:2, 2:3)

Až nečekaně moc se natrápil ještě loni hrající Superligu Liberec proti Panthers.  Po většinu zápasu sice vedl vždy o jednu branku, ale domácí tým vždy dokázal srovnat krok. Ve třetí třetině to už byli naopak Panteři, kteří pomalu přebírali otěže zápasu, ale Hladkovský pět minut před koncem vyrovnal. Už se zdálo, že utkání půjde do prodloužení, ale pouhou vteřinu před koncem tečoval Ferdan střelu Klucha a rozhodl o postupu Liberce do pátého kola. Klucho zaznamenal v utkání hattrick, ke kterému přidal ještě jednu asistenci.

TJ Sokol Jaroměř – Orka 6:7 (3:3, 0:2. 3:2)

Další velmi vyrovnané utkání se odehrálo v Jaroměři, kam dorazila čelákovická Orka. Souboj dvou zástupců západní části Národní ligy, které oba vstoupily do ligové soutěže prohrou, zvládla lépe Orka. Sokolové sice dokázali vždy smazat vzniklé manko a to dokonce i to dvougólové z druhé třetiny, ale po vyrovnání na 5:5 si za dalších deset sekund nechali vsítit již šestý gól a na ten už dokázat neodpověděli.

TJ Turnov – T.B.C. Králův Dvůr 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Druhý duel týmu hrající Národní ligu – Západ byl k vidění v Turnově. Od začátku zápasu měl více navrch mírně favorizovaný Králův Dvůr. Turnovu se ale vždy podařilo srovnat krok. Rozhodující náskok hostů tak přišel až v závěrečné desetiminutovce, kdy si bratři Pokorní vyměnili role ze závěru první třetiny, a Tomáš tečoval střelu Jaroslava. Na něj poté dokázal navázat ještě Kovářík po přihrávce Križka. Turnovští florbalisté už dokázali pouze snížit zásluhou Vitáska. Závěrečný tlak domácích ale Králův Dvůr přežil. Pikantností je, že se oba týmy potkají již v pondělí znovu v rámci ligy, tentokrát v Králově Dvoře.

Sokol Brno I – FbK Svitavy 7:3 (1:1, 2:1, 4:1)

Nepříjemné KO dostaly Svitavy v Brně. Ty sice vstoupily lépe do zápasu zásluhou Brýdla, ale hodně rychle se podařilo srovnat na druhé straně Demkovi. Od t doby už přebíraly iniciativu v zápase Sokolové, kteří si udržovali nadějné vedení. Za stavu 5:3 to zkusili ještě Svitavští bez brankáře, ale neúspěšně, naopak dostali ještě na cestu domů další dva góly a v Brně prohráli 3:7.

TJ Slovan Havířov – FBC Vikings Kopřivnice 7:4 (3:0, 2:0, 2:4)

Na menší komplikace si zadělal havířovský Slovan v zápase s Kopřivnicí. Domácí florbalisté sice měli po čtyřiceti minutách pohodový náskok 5:0. Vikingové však ještě nesložili zbraně a do závěrečné periody dali všechno, aby se pokusili ještě zdramatizovat utkání. To se jim sice povedlo, ale pouze částečně, protože akorát zmírnili hrozivý stav na konečných a přijatelných 7:4 z pohledu domácích. Za Havířov se podařilo vsítit hattrick Smetákovi.

FBC Kladno – FBC Liberec 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Jediný duel měla naplánována ženská část poháru. Do Kladna přijel extraligový Liberec, který potvrdil roli favorita a vyhrál přesvědčivě 5:0. Severočeskému týmu se povedl zejména vstup do úvodní a závěrečné periody, kdy pokaždé zaznamenal dvě branky. Poslední gól vsítil v přesilovce při vyloučení Liptákové. Kladno tak počtvrté za sebou skončilo v poháru ve druhém kole.