​​​​

KONEC DOBY STŘÍBRNÉ PRO FLORBALISTKY CHODOVA, VÍTĚZÍ V POHÁRU

21. 1. 2020

Konec doby stříbrné pro florbalistky Chodova. Po dvou letech, kdy se pražskému týmu nepodařilo triumfovat ani ve finále pohárové soutěže, ani v Superfinále, si florbalistky Chodova připsaly vítězství ve finále Poháru Českého florbalu.

5 : 3
1:11:23:0 -:-
Branky: 5. Martina Řepková, 17. Karolína Suchá, 32. Martina Řepková, 35. Gabriela Žůrková, 36. Gabriela Žůrková - 14. Eliška Chudá, 17. Eliška Chudá, 22. Lucie Řezáčová

Zaplněná karlovarská hala míčových sportů v úterý od pěti přivítala ženské finále Poháru Českého florbalu mezi týmy Chodova a Tigers. Zatímco pro domácí Chodov to byla třetí finálová účast v řadě, Tigers se do finále probojovaly po tříleté pauze.

Utkání se odehrálo ve formátu 3 x 15 minut a začalo velmi aktivně. Už po 12 vteřinách mohli diváci vidět první střelu z hole jihoměstské Ivety Hyršlové. Chodov se osmělil po minutě hry, po závaru před brankou musela být ošetřována gólmanka Martina Franková. První branku přinesla 5. minuta. Chodovská Martina Řepková se protáhla podél pravého mantinelu a nedala brankářce Frankové šanci. Hlavní roli sehrála Řepková i v 7. minutě, kdy po faulu na její osobu dostal Chodov výhodu přesilové hry. Tu však nedokázal využít. Po jejím skončení se do dvou samostatných úniků dostaly Jarolímová a Hanzlíková, ale gólmanka hostí vždy byla na místě. V 11. minutě se připomněly tygřice, z velmi dobré pozice pálila mimo Hyršlová. O poznání úspěšnější byla v čase 13:25 Eliška Chudá, která využila volného prostoru a vyrovnala. V poslední minutě třetiny si další dva výtečné zákroky připsala Franková.

Druhou třetinu odstartovaly dvě branky ve velmi rychlém sledu. Nejprve se podruhé v utkání prosadila Eliška Chudá, 34 vteřin na to vyrovnala Karolína Suchá. Branky přidaly utkání náboj a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Ve 22. minutě se dostaly do vedení opět tygřice, když se tečovanou střelou prosadila Lucie Řezáčová. Chodov se začal tlačit za vyrovnáním, ale zapomněl na zcela volnou Simonu Pálkovou, která však přestřelila. O chvíli později se na Frankovou hnala osamocená Žůrková, ze souboje vyšla úspěšněji brankářka hostí. Do konce třetiny již branka nepadla, a tak po 30 odehraných minutách měly k zisku poháru blíže hráčky Tigers.

To po dvou minutách třetí třetiny již neplatilo. Martina Řepková srovnala a zadělala na drama. Chodovu vstřelená branka vlila krev do žil a Gabriela Žůrková v rozmezí 90 vteřin naklonila misky vah na stranu domácích. V 39. minutě měla dnes velmi aktivní Iveta Hyršlová šanci na snížení, ale brankářka Ranochová byla proti. O malou chvíli později měla další šanci Natálie Balková, ale přestřelila. S nadějí na zdramatizování stavu si hráčky Tigers vzaly time out a zkusily hru bez brankáře, ale Chodov si vítězství bez problému pohlídal a mohl se po tak po čtyřletém čekání radovat ze zisku poháru, zlatých medailí.