​​

NAPÍNAVÝ ZÁVĚR ZVLÁDLY PARDUBICE A VÍTĚZÍ VE FINÁLE POHÁRU

16. 1. 2019

Známe prvního vítěze Poháru České pojišťovny. V mužském finále na sebe narazili hráči Liberce a Pardubic, kteří dovedli zápas až do dramatické koncovky. Severočeši ale ztrátu tří gólů nedotáhli a z vítězství 4:3 se v Olomouci radoval Sokol. Pro Pardubice to zároveň je první trofej v historii klubu.

3 : 4
1:21:21:0 -:-
Branky: 7. Radek Valeš, 32. Lukáš Veselý, 51. Lukáš Veselý - 8. David Žáček, 11. Přemek Pakosta, 23. Michal Janeček, 31. Martin Zozulák

Úvod utkání přitom vyšel o něco lépe Liberci, který se v šesté minutě ujal vedení 1:0. Soupeře však nepříznivé skóre nastartovalo směrem dopředu a následoval obrat. Stalo se tak díky trefám Davida Žáčka a Přemka Pakosty. Svěřenci Zdeňka Skružného se pak dostali pod ještě větší tlak, když Pardubice zahrávaly dvě přesilovky. Výsledek 2:1 se ani přesto v úvodním dějství už nezměnil.

Ve druhé třetině navázal Sokol na výkon z předchozí části hry. Východočeši upravili stav na 4:1 a naděje Liberce na úspěch se zmenšovaly. Tým ze severu Čech proto potřeboval moment, který by jej vrátil zpět do tempa. A tím se stalo snížení Lukáše Veselého. Pardubice si ovšem nadále držely odstup a nedovolily, aby inkasovaly i potřetí. Po čtyřiceti minutách tak platilo skóre 4:2 z jejich pohledu.

Do poslední fáze zápasu šel Liberec s jasným úkolem. Jeho cílem bylo změnit vývoj hry a dotáhnout rozdíl dvou gólů. Do 51. minuty Sokol soupeři vzdoroval, jenže potom využil přesilovku Veselý a obě mužstva dělilo pouze nejtěsnější manko.

Závěr duelu přinesl velké drama při liberecké hře v šesti, ale pardubický brankář Martin Haleš všechny šance pochytal. To znamenalo, že svěřenci Ladislava Štancla udrželi výsledek 4:3 a získali první trofej v historii klubu. Přestože Liberec končí druhý, také on dosáhl nejlepšího umístění v této soutěži. Jeho dosavadním maximem bylo semifinále z roku 2010.