{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOVÝ ROČNÍK POHÁRU ČF ODSTARTUJE SUPERLIGOVÉ DERBY

Obrázek ke článku
4. 8. 2022

Nová florbalová sezona je konečně tady a s ní také další ročník Poháru Českého florbalu! Ten bude zahájen duely vrcholové část. Hned během prvního hracího dne se spolu v neděli 7. srpna střetnou v rámci pražského derby Sparta s Chodovem. Pohárový ročník poté vyvrcholí 17. ledna.

Také v sezoně 2022/2023 se fanoušci a hráči mohou těšit na Pohár Českého florbalu, probíhající souběžně s hlavními soutěžemi. V něm budou obhajovat prvenství Vítkovice, a to v obou kategoriích.

Jako první se rozběhne vrcholová část mužů, v níž nastupují týmy z nejvyšších celostátních soutěží, jež jsou rozděleny do skupin A – E. První dva zápasy nového pohárového ročníku jsou v plánu již v neděli 7. srpna a budou v nich soupeřit superligové celky Sparty proti Chodovu a prvoligové týmy Znojma a TROOPERS.

Týmy se zde utkají s každým skupinovým protějškem dvoukolovým systémem a nově postoupí všechny do 5. kola, kde budou nasazené podle konečného pořadí. Celky na posledních místech ve skupině tak mohou narazit na pětici superligistů nasazených ve 4. kole, mezi nimiž je i poslední pohárový vítěz z Vítkovic.

O dva týdny později, tedy o víkendu 20. – 21. srpna, se odehraje 1. kolo mužské části, které nabídne v rá,ci skupinového boje 160 zápasů, poslední srpnový víkend se do boje pustí také ženy. V jejich pavouku jsou v úvodním kole poháru týmy rozděleny do skupin A – F, které na šesti různých místech odehrají vyřazovací turnaj o postup do 2. kola, v němž se zapojí už i úřadující šampionky.

Finále Poháru Českého florbalu 2022 se uskuteční v úterý 17. ledna, destinace bude oznámena v průběhu roku.

Celý rozpis zápasů Poháru Českého florbalu naleznete ZDE.

Program úvodního víkendu vrcholové části Poháru Českého florbalu:

Neděle 7. srpna:

18:00 ACEMA Sparta Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV | ONLINE

17:00 TJ Znojmo LAUFEN CZ – TROOPERS | ONLINE 

​​

Obrázek