{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

OSTRAVA OBRÁTILA V POSLEDNÍ MINUTĚ FINÁLE POHÁRU S CHODOVEM

Obrázek ke článku
16. 1. 2019

Ženským vítězem Poháru České pojišťovny se stala Ostrava. Hráčky FBC měly v Olomouci za soupeřky Chodov, který nad nimi vedl během zápasu už o tři góly. Svěřenkyně Jakuba Robenka se však vždy vrátily do boje a nakonec převzaly trofej za výhru 8:6.

6 : 8
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:32:11:4 -:-
Branky: 3. Karolína Kellovská, 13. Daniela Frantíková, 14. Karolína Kellovská, 29. Karolína Suchá, 38. Jana Vávrová, 46. Martina Řepková - 9. Paulína Hudáková, 15. Denisa Kotzurová, 15. Kristína Hudáková, 16. Denisa Kotzurová, 24. Kristína Hudáková, 55. Jana Lacková, 58. Paulína Hudáková, 60. Denisa Kotzurová, 60. Paulína Hudáková


Chodov ukázal úderný nástup do utkání, když se ve třetí minutě trefila Karolína Kellovská. Ostravanky tak brzy ztrácely a snažily se manko co nejrychleji dohnat. Vhodnou příležitostí bylo trestné střílení Paulíny Hudákové, jenže ta svoji akci nevyužila. Tým z Jižního Města proto neváhal a z následujících dvou útoků zvýšil náskok na 3:0. Skóre se ale brzy opět výrazně proměnilo. Ostrava odpověděla třemi brankami v řadě a dostala se zpět do hry.

Výkonnostní útlum Chodova pokračoval i do druhého dějství. V něm FBC završilo obrat na 4:3 díky gólu Kristýny Hudákové. V této chvíli se však projevila bojovnost Pražanek, které přidaly další dvě branky. Před poslední částí hry se tak dalo čekat, že se výsledek bude ještě na obou stranách měnit.

Vstup do třetí fáze zápasu vyšel Chodovu. Přesnou střelu zaznamenala Martina Řepková a posunula své družstvo do vedení 6:4. Na Ostravu proto čekala ve zbytku utkání těžká práce, aby ztrátu dvou tref smazala. FBC ale situaci zvládlo naprosto dokonale. Svěřenkyně Michaely Marešové dovolily soupeřkám vyrovnat na 6:6 a v závěru duelu si Denisa Kotzurová připsala rozdílový gól. Vítězství Ostravy ve finále poháru pak již pouze potvrdila Paulína Hudáková.

Ostrava vyhrála celkově 8:6 a poprvé v historii opanovala pohárovou soutěž. Chodov naopak utrpěl druhý rok po sobě porážku ve finále.

Obrázek