​​

PARDUBICE S LIBERCEM SE POPRVÉ V HISTORII UTKAJÍ VE FINÁLE POHÁRU

3. 1. 2019

Pohár České pojišťovny mužů se letos již bez ohledu na výsledek finále v Olomouci zapíše zlatým písmem do kronik dvou klubů. Sokol Pardubice i FBC Liberec si ho zahrají vůbec poprvé v historii. Rozhodli o tom v semifinále, kdy Pardubice smetly Ostravu 10:4 a Liberec udolal Tatran těsně 4:3.

10 : 4
5:12:23:1 -:-
Branky: 5. Václav Oubrecht, 8. Přemek Pakosta, 8. Jan Kourek, 12. Adam Šmíd, 19. Václav Oubrecht, 33. Václav Oubrecht, 38. Tomáš Dlesk, 41. Tomáš Dlesk, 48. Jan Kourek, 54. Tomáš Dlesk - 4. Matyáš Šindler, 30. Michal Sládek, 31. Jiří Šebesta, 37. Filip Hrabal, 47. Michal Sládek

O něco sladší je postup do pohárového finále přece jen pro Pardubice, které zatím v lize nezažívají ideální sezónu a navíc jejich dosavadní maximum v Poháru bylo čtvrtfinále. Vítězství si Sokol prakticky zajistil již v 1. třetině, v níž odskočil na rozdíl čtyř branek, který Ostrava dokázala ztenčit pouze na osmiminutovou pasáž ve druhé třetině, domácí tým ale poté začal náskok znovu navyšovat až do konečného výrazného vítězství 10:4.

„Od začátku jsme si šli za vítězstvím a pevně věřím, že toto vykročení do nového roku nám pomůže k dalším povedeným výkonům,“ glosoval utkání trenér Pardubic Ladislav Štancl. Na druhé straně ostravskému trenérovi Karlu Ševčíkovi nezůstal žádný důvod ke spokojenosti. „Nezodpovědný výkon do obrany nás stál zápas,“ hřímal.

3 : 4
1:21:21:0 -:-
Branky: 20. Filip Ullmann, 27. Jakub Kolísko, 47. Ronald Gašparík - 10. Lukáš Lhota, 20. Lukáš Lhota, 30. Patrik Rozkovec, 31. Jan Baudisch

V pražských Střešovicích si Liberec vybral velkou dávku štěstí, Tatranu zabránily v postupu do osmého finále v historii tyčky brankové konstrukce za zády Víta Vaníčka. Ty zazvonily dle zapisovatelky online přenosu Terezy Kounovské nejméně pětkrát, ale i liberecký gólman se s více než 86% úspěšností velkou měrou zasloužil o postup severočeského týmu. Vítězný gól Liberce padl krátce po polovině hrací doby, Střešovice dokázaly už jen snížit jediným gólem ve třetí třetině na 3:4.

„Po Liberecku odbojované. Jsme šťastní, ale cesta Pohárem ještě nekončí,“ řekl po semifinále trenér vítězů Zdeněk Skružný, jehož tým je v Tipsport Superlize aktuálně pátý a zažívá jednu z nejlepších sezón v historii.

Jeho protějšek Milan Fridrich hodně litoval promarněných střeleckých pokusů. „I přes velkou řadu šancí v poslední třetině jsme nedokázali dát víc než tři góly. Do zbytku sezóny se z toho musíme poučit.“