{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POHÁR ČESKÉ POJIŠŤOVNY VSTUPUJE DO DALŠÍ FÁZE

Obrázek ke článku
8. 11. 2018

Pohárová soutěž mužů i žen postupuje do další fáze. Ženská část poháru se zúžila na osm týmů, příští týden zahájí čtvrtfinále. Pohár mužů postupuje do osmifinále, v němž se spojí vrcholová část s částí otevřenou a utkají se tak mimo jiné třeba loňští finalisté.

Pohár České pojišťovny pomalu ale jistě směřuje ke svému vrcholu, jímž bude finálový den v Olomouci v polovině ledna. V poháru žen zbývají do finále dvě kola, u mužů tři. Právě mužské osmifinále, aktuální fáze poháru, svede dohromady celky, které před startem ligové sezóny odehrály vrcholovou část ve skupinách, i týmy, které zvolily cestu skrz otevřenou část poháru a v určité části se zapojily do pavouka. A protože si superligová a prvoligová družstva mohla sama zvolit, které části poháru se zúčastní, vypadá rozložení osmifinálových soupeřů velmi zajímavě. Narazí na sebe například loňští pohároví finalisté nebo lídři prvoligové tabulky, na programu bude i třaskavé pražské derby mezi Spartou a jejich dosud jedinými ligovými pokořiteli z Tatranu.

Pokročilá fáze poháru je téměř výhradně záležitostí oddílů hrajících nejvyšší soutěže, v obou případech se ale najdou výjimky. U žen se skrz celého pavouka, od základní skupiny až do čtvrtfinále probojovalo  IBK Hradec Králové, které čeká utkání s pražskými Ivanti Tigers. V mužích pak září severočeský Turnov, který má za sebou už osm pohárových utkání a na své cestě do osmifinále vyřadil například Českou Lípu. Teď narazí na další krajany, FBC Liberec.

Hlavní program obou částí poháru je naplánována na 14. listopadu, řada utkání se ale odehraje i mimo tento termín.

Program osmifinále Poháru České pojišťovny – mužů:
8. listopadu

20:00 Florbal Ústí – Florbal Chodov (online)

12. listopadu

19:45 Tatran Střešovice – ACEMA Sparta Praha

13. listopadu

19:30 TJ Turnov – FBC Liberec
20:30 FBŠ Hattrick Brno – BLACK ANGELS

14. listopadu

18:30 FBC OSTRAVA – TJ Znojmo
19:00 1. SC TEMPISH Vítkovice – Florbal MB
19:30 Florbal Chomutov – FbŠ Bohemians
19:30 Hu-Fa Panthers Otrokovice – Sokol Pardubice

Program čtvrtfinále Poháru České pojišťovny – žen:
13. listopadu

18:00 FBS Olomouc – FBC Ostrava

14. listopadu

18:00 IBK Hradec Králové – Ivanti Tigers Jižní Město
19:30 FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians
19:40 Tatran Střešovice – Florbal Židenice

Obrázek