​​​​

POHÁR ČESKÉHO FLORBALU ODSTARTOVAL, NABÍDL I ZAJÍMAVÉ VÝSLEDKY

19. 8. 2019

Sezona 2019/2020 odstartovala 13. srpna vrcholovou částí Poháru Českého florbalu, v prvním kole se zrodilo několik zajímavých výsledků. Prvoligové týmy z Chomutova, Kladna a Bulldogs Brno si vyšláply na superligová družstva. Vítězství s dvouciferným počtem vstřelených branek zaznamenali Bohemians, Mladá Boleslav a Otrokovice.

Souboj Chodova s nováčkem Tipsport Superligy nabídl velice zajímavou podívanou, Black Angels se třikrát dostali do vedení, ale ani jednou ho nedokázali udržet. Tým z Jižního Města se i díky čtyřem brankám Marka Vávry dostal do trháku a nakonec zvítězil 9:6. Prvoligový Chomutov na domácí půdě překvapil superligové Královské Vinohrady, svého soupeře přestřílel a o své výhře rozhodl na konci první minuty prodloužení.

Sparta Praha hrála své první domácí utkání nové sezony nezvykle v hale v Králově Dvoře, to jí však příliš štěstí nepřineslo. Kanonýři se ujali vedení hned po čtyřiceti vteřinách hry, Sparta po celý zápas jen dotahovala, ani jednou ji však Kladno nedovolilo srovnat a připsalo si cenný skalp 5:7. Další z pražských celků uspěl, Bohemians si v Karlových Varech rychle vypracovali tříbrankový náskok a z patnáctigólové přestřelky si odvezli tři body.

Česká Lípa sice doma proti Liberci jako první inkasovala, na začátku druhé třetiny už se ale dostala do dvoubrankového vedení a také díky hattricku Jana Hřebřiny porazila Liberec 6:3. Ústí na Labem se ještě během první třetiny dařilo držet s Mladou Boleslaví krok, poté už se postupně dostávala do trháku, a nakonec zvítězila vysoko 10:3.

Úřadující vítěz Poháru z Pardubic na úvod nového ročníku neuspěl v Brně v souboji starých známých z minulého ročníku, Sokol totiž vítězstvím v 1. kole play down odstartoval pád Bulldogs do 1. ligy. Ti mu to tak nyní alespoň částečně oplatili, zvítězili díky dvěma přesným trefám Kadavého s Němcem. Nováček Tipsport Superligy byl velice blízko vítězství nad Tatranem, Střešovice však otočily vývoj zápas dvěma slepenými góly v poslední minutě a zvítězily těsně 8:7.

Ostrava nedovolila překvapení proti Exelsioru Havířov, tomu se sice v úvodu druhé části povedlo srovnat na 2:2, svěřenci Karla Ševčíka ale rychle zabraly, vzali si vedení zpět na svou stranu a udrželi ho až do konce zápasu. Ještě po čtyřiceti minutách utkání mezi Znojmem a Otrokovicemi to nevypadalo, že by jeden z týmů měl nastřílet dvouciferný počet branek. Panthers v závěrečné třetině ale spustili svou kanonádu a po jejich sedmi zásazích skóre skončilo na výsledku 11:3 pro hostující Otrokovice.