VÍTKOVICE JSOU V SEMIFINÁLE POHÁRU, TATRAN VYHRÁL DERBY

9. 11. 2021

Úterý narýsovalo podobu ženského semifinále Poháru Českého florbalu. Pokračování v soutěži stvrdily Vítkovice i Chodov, poslední volné místo mezi postupovou čtveřicí potom uhájil Tatran Střešovice v derby proti Bohemians.

FbŠ Bohemians –⁠ Tatran Střešovice 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Pražský souboj se vyvíjel po úvodním dějství lépe pro Tatran, jenž se ujal vedení 3:0. Solidní výsledek si hostující florbalistky držely i potom, přestože klokanky snižovaly. Střešovice si však skóre pohlídaly a s klidem jdou dále. Gólem a třemi asistencemi přispěla k úspěchu hostů Kateřina Seemannová.

Branky: 29. Štajnerová, 33. Vaníčková –⁠ 2. Seemannová, 11. Kopecká, 15. Želízková, 16. Stůjová, 27. Stůjová, 45. Břešťálová. Rozhodčí: Patera –⁠ Staňková. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 46. Zásahy brankářek: Franková 19 –⁠ Šolleová 11. ONLINE | VIDEO

FAT PIPE FLORBAL CHODOV –⁠ Fat Pipe Start98 Kunratice 7:3 (1:2, 4:1, 2:0)

První třetinu derby o Jižní Město zvládl lépe Start98, který držel náskok jedné branky. Na chodovské vyrovnání odpověděla Kristýna Vejvodová a zajistila Kunraticím mírnou výhodu ve skóre 2:1. Následující fáze však dostala Chodov naplno do hry, když vývoj otočil čtyřmi trefami v řadě. Družstvo Startu se už do utkání nevrátilo a nakonec ztratilo zápas o čtyři góly.

Branky: 9. Suchá, 22. Prontekerová, 24. Chudá, 25. Suchá, 26. Trojánková, 38. Frantíková, 41. Balková –⁠ 5. Kutnarová, 13. Vejvodová, 28. Poláková. Rozhodčí: Herman –⁠ Nejedlo. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 45. Zásahy brankářek: Ranochová 7 –⁠ Janglová 22. ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBS Olomouc –⁠ 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:9 (0:3, 1:4, 0:2)

Do komfortní situace se dostaly Vítkovice díky slepeným gólům mezi sedmou a devátou minutou duelu. Hostující hráčky tak utekly na rozdíl 3:0. Podobným stylem pokračovaly Vítkovice také v další pasáži hry a zamířily k jasnému postupu.

Branky: 24. Šablaturová – 7. Ferenčíková, 9. Horečková, 9. Maroszová, 21. Seevaldová, 22. Sovadinová, 25. Kubečková, 27. Ferenčíková, 42. Maroszová, 44. Seevaldová. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 20. Zásahy brankářek: Schoupalová 19 – Karasová 3, Pytlíková 5. ONLINE | VIDEO