{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


POHÁR MUŽŮ UZAVŘEL OSMIFINÁLE, ŽENY UŽ ČEKAJÍ SEMIFINÁLOVÉ BOJE

Obrázek ke článku
20. 11. 2018

Pohár České pojišťovny pomalu spěje do finiše. Mužské týmy absolvovaly minulý týden zápasy osmifinále, zatímco ženy už mají za sebou celé čtvrtfinále. Kdo je stále ve hře o druhou nejvýznamnější trofej?

Z osmifinále postupovala hlavně mužstva Tipsport Superligy. Největším tahákem byla repríza loňského finále, kterou poměrně brzy v pavouku zajistily Vítkovice – Mladá Boleslav. Ostravané ani jednou neinkasovali a šli dále díky skóre 4:0.

Bez problémů pokračoval soutěží Chodov, který zvítězil o deset gólů nad Florbalem Ústí. K němu se přidal Tatran Střešovice, když nastřílel osm branek Spartě Praha. Další výsledky však byly poměrně vyrovnané. Bohemians měli komplikace s Chomutovem, a tak uspěli jen těsně 5:4. Stejným rozdílem se probojovali do elitní osmičky i hráči Pardubic proti Otrokovicím.

Výhry si připsaly také FBC Ostrava nad Znojmem (6:4) nebo Liberec nad Turnovem (8:6) z Národní ligy. Jediným nesuperligovým týmem ve čtvrtfinále poháru bude Hattrick Brno. Ten si poradil s Black Angels 8:3 a postupem vyrovnal svůj loňský výsledek.

Mezi duely žen vynikla dvě vysoká vítězství. Přes čtvrtfinále prošly s přehledem Ivanti Tigers Jižní Město, když se trefily třináctkrát do sítě IBK Hradec Králové. Rovnou 16 gólů si pak připravil Chodov pro FbŠ Bohemians. Mezi nejlepší čtveřici zamířila i FBC Ostrava díky skóre 7:2 proti Olomouci. Tato družstva doplnily Židenice, jež v dramatickém utkání vyřadily Střešovice 3:2.

Další fáze Poháru České pojišťovny proběhne v polovině prosince. Právě v těchto zápasech se bude rozhodovat, kdo se opět přiblíží k vysněné trofeji.


Výsledky osmifinále Poháru České pojišťovny – muži

Florbal Ústí – FLORBAL CHODOV 1:11

Tatran Střešovice – ACEMA Sparta Praha 8:3

Florbal Chomutov – FbŠ Bohemians 4:5

TJ Turnov – FBC Liberec 6:8

FBŠ Hattrick Brno – BLACK ANGELS 8:3

Hu-Fa Panthers Otrokovice – Sokol Pardubice 5:6

1. SC TEMPISH Vítkovice – Florbal MB 4:0

FBC OSTRAVA – TJ Znojmo 6:4

Výsledky čtvrtfinále Poháru České pojišťovny – ženy

IBK Hradec Králové – Ivanti Tigers Jižní Město 3:13

FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 16:1

Tatran Střešovice – Florbal Židenice 2:3

FBS Olomouc – FBC OSTRAVA 2:7

Obrázek