CHODOV OBRÁTIL POHÁR S BOLESLAVÍ, LIBEREC VYŘADIL LÍPU

9. 11. 2021

Pohár Českého florbalu má další účastníky čtvrtfinále. Postup si zajistili florbalisté Chodova, kteří mocnou otočkou vyřadili Mladou Boleslav. Severočeský souboj pak zvládl Liberec, jenž zakulatil počet tref na desítku.

Předvýběr.CZ Florbal MB –⁠ FLORBAL CHODOV 7:8 (3:2, 1:2, 3:4)

Boleslav zvládla první dvacetiminutovku s nejtěsnějším vedením 3:2. Svěřenci Petra Novotného však neměli snadnou situaci, protože na jejich vedoucí gól Chodov pokaždé odpověděl. Stejný scénář se opakoval i v prostřední části zápasu a Pražané se dotáhli na stav 4:4. Přestřelka se přenesla i do třetí třetiny, kdy Chodov udělal otočku na finálních 8:7. Rozhodla branka Toma Ondruška necelých pět minut před koncem.

Branky: 1. Zakonov, 3. Tokoš, 5. Tokoš, 31. Šebek, 42. Tokoš, 49. Tokoš, 55. Suchánek – 2. Vošta, 4. Kafka, 27. Majer, 40. Bauer, 43. Kafka, 53. Bauer, 54. Skřivánek, 56. Ondrušek. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváků: 105. Zásahy brankářů: Bauer 15 – Šimůnek 20. ONLINE | VIDEO | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FBC Liberec –⁠ FBC Česká Lípa 10:3 (4:0, 3:2, 3:1)

Úvodní dějství zvládl Liberec bez inkasované branky. Domácím se zároveň dařilo i vepředu, když skórovali hned čtyřikrát, z toho dvakrát díky Janu Světlíkovi. Ve druhé třetině pak ten samý hráč přihrával Petru Kološovi už na pátou trefu svého mužstva. Česká Lípa přitom ztrácela i v dalších momentech duelu a podlehla sedmigólovým mankem.

Branky: 8. Světlík, 8. Rozkovec, 19. Světlík, 20. Smutný, 30. Kološ, 35. Stránský, 35. Baudisch, 44. Wiener, 50. Rozkovec, 59. Šoltys – 26. Dzierža, 39. Štěrba, 46. Ekl. Rozhodčí: Jelínek – Libecajt. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 30. Zásahy brankářů: Mück 18 – Jukl 18. ONLINE | VIDEO | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ