​​​​

POHÁR POHLTIL I ELITU, START VYŘADIL SPARTU

10. 10. 2014

​Milovníci děrovaného míčku si na své přišli i ve všední dny, elitní florbalisté se totiž během středy a čtvrtka pustili do osmifinále Poháru České Pojišťovny. Kromě postupujících z minulého kola se do něj zapojily i prvoligové a některé extraligové celky. Hned v prvním zápase se s pohárem rozloučila Sparta, v dřívějším utkání i Pardubice. Při klání Tatranu a DDM Praha 10 zase padlo na dvacet branek. Chodov, Vinohrady i mistra z Vítkovic osmifinálové boje teprve čekají.

FbC Holešov – FbC Aligators 5:6p (2:2, 1:2, 2:1, 0:1)

Branky: 15. Daniel Mikeška, 18. Marek Bábíček, 28. Tomáš Müller, 41. Radek Mikšík, 58. Daniel Mikeška - 3. Ladislav Dufek, 18. Tomáš Líznar, 23. Michal Koláček, 34. Ondřej Bábíček, 44. Tomáš Líznar, 63. Ladislav Dufek

Po výsledkové stránce velmi vyrovnané utkání sehrály týmy Holešova a FbC Aligators. Jako první se prosadili hosté, v závěru prvního dějství se ale o vedení připravili vlastní chybou. Vyrovnaný stav se držel utkání i po šedesáti odehraných minutách, a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Ve tom se štěstí přiklonilo na stranu FbC Aligators, možná i proto, že právě hosté obdrželi za celé utkání jen dvě trestné minuty oproti soupeřovým dvanácti. O výhru Aligators se zasloužil především Líznar, který se podílel na pěti ze šesti branek hostů, a to včetně té vítězné, na kterou nahrával.

FBC Kladno – Florbal Ústí 7:6 (1:0, 2:2, 4:4)

Branky: branky: 19. Ondřej Slivka, 26. Vít Nováček, 36. Dušan Přívara, 45. Ondřej Slivka, 56. Dušan Přívara, 58. Ondřej Slivka, 60. Jan Louvar - 28. Vladimír Štorek, 29. Jakub Kolstrunk, 47. Jakub Kolstrunk, 57. Filip Kučaba, 59. Vladimír Štorek, 60. Filip Kučaba

Zatímco první dvacetiminutovka utkání Kladna a Ústí nad Labem přinesla jedinou branku, s postupem času se z tohoto zápasu staly brankové hody. Soupeři z první ligy mužů se po celou dobu nijak výsledkově nevzdalovali a Ústí drželo se svým zkušenějším protivníkem krok až do samotného konce. Odpověď nenašlo až na poslední branku domácí formace, a tak mu nezbylo, než se s pohárem rozloučit. Dojem z jistě zajímavého utkání kazí jen červená karta, kterou si z utkání odneslo Kladno. Teprve třetí červená karta poháru byla udělena až v úplném závěru utkání.

TJ Slovan Havířov – 1. FbK Rožnov p/R 6:11 (2:3, 3:1, 1:6)

Branky: 3. Filip Konkolský, 14. Tomáš Daniš, 25. Michal Trunkát, 32. Ondřej Chalupa, 35. Ondřej Chalupa, 43. Matěj Smeták - 11. Josef Čejpa, 12. Stanislav Barabáš, 13. Stanislav Barabáš, 22. Petr Velech, 41. Petr Krhut, 46. Petr Krhut, 48. Lukáš Kratochvíl, 50. Lukáš Bártek, 52. Lukáš Bártek, 54. Josef Viktořík, 60. Tomáš Knebl

Slibně rozehrané utkání ztratil Havířov, který na domácí půdě hostil prvoligový Rožnov. Po poměrně vyrovnané první třetině se v druhé dvacetiminutovce dostal Havířov do vedení. Po tom, co v úvodu třetího dějství dokázala Rožnov vyrovnat na 5:5, odskočil Havířov svému soupeři už jen jednou. Od šestačtyřicáté minuty už šlo jen o exhibici hostů. Domácí si pod sebou podřezali pomyslnou větvičku pětiminutovým vyloučením, během kterého hned třikrát inkasovali. V tu chvíli vedli hosté už o 4 branky a zápas byl pro domácí ztracen. Půl minuty před koncem už jen vítězný Rožnov otřešničkoval svou výhru.

DDM Praha 10 – Tatran Střešovice 2:18 (1:4, 1:2, 0:12)

Branky: 5. Martin Lazárek, 22. Martin Lazárek - 6. Marek Vávra, 7. Martin Richter, 9. Jan Zavadil, 19. Radim Fořt, 23. Jan Natov, 31. Marek Vávra, 42. Jan Natov, 47. Jan Natov, 49. Martin Richter, 49. Jan Zavadil, 55. Filip Ullmann, 55. Tomáš Nushart, 56. Jakub Gruber, 57. Filip Ullmann, 57. Mikuláš Komárek, 59. Jan Natov, 59. Jan Kolísko, 60. Jáchym Syrovátko

Po Hattricku Brno, které jen těsně porazilo Snipers Třebíč, a Pardubicích, které TJ Sokol Mukařov z poháru vyprovodil, je Tatran Střešovice třetím celkem, který se zapojil do pohárového klání. Na rozdíl od svých ligových soupeřů si se svým protivníkem, DDM Prahou 10, poradil bez jakéhokoliv zaváhání. Několikanásobný mistr republiky se uvedl čtyřmi brankami hned v první části utkání, přesto to nebyl on, kdo otevřel skóre. Stejně tak DDM svým gólem otevřelo i druhou část, jenže to bylo to poslední, co s utkáním zmohli. Pak se na dlouhých osmatřicet minut odmlčeli. Ze smrště, kterou je Tatran počastoval především ve třetím dějství, je vysvobodila až závěrečná siréna.

FBC Start98 – AC Sparta Praha 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Brnaky: 20. Vojtěch Šišma, 29. Matěj Procházka, 34. Michal Pražák, 48. Ondřej Vavro - 28. Luka Časar, 36. Ondřej Schuller, 46. Jakub Nachtmann

Start v první lize válí, po třech kolech si drží jako jediný celý bodový příděl. Evidentní formu se mu podařilo přenést i do poháru, kde nejprve podle očekávání porazil Plzeň a teď si překvapivě smlsnul i na extraligové Spartě. Na otevření si stav utkání počkal do poslední minuty první části, to se prosadil Start brankou „do šatny“. Po zbytek utkání pak nepustil jistě zkušenějšího soupeře do vedení, dovolil mu maximálně vyrovnat. Na druhou stranu se Sparta stále držela na dostřel, ale bylo jí to k ničemu, protože domácí si nakonec hubený náskok uhájili a postupují do čtvrtfinálových bojů.

FBC Vikings Kopřivnice – S.K. P.E.M.A. Opava 6:7p (2:2, 3:2, 1:2, 0:1)

Branky: 11. Ondřej Kubátko, 18. Tomáš Sladkovský, 30. Jan Křižan, 33. Adam Lichnovský, 38. Lukáš Vávra, 43. Lukáš Vávra - 2. Matěj Halámek, 9. Jakub Kocur, 25. Jakub Kocur, 25. Pavel Dušek, 46. Marek Dzierža, 59. Tomáš Solný, 67. Marek Dzierža

Další ryze prvoligový souboj se odehrál v Kopřivnici, kam si za pátým kolem dojela Opava. Jako většina utkání tohoto týdne byl i tento zápas relativně vyrovnaný. Asi největší „vlny“ přišly ve druhé třetině, kdy se po dvou brankách dostala do vedení Opava. Stačilo ale necelých osm minut a hosté dvougólové vedení ztratili a najednou to byli oni, kdo tahal za kratší konec. V třetí třetině ale dokázala Opava opět srovnat stav a poslat tak utkání do prodloužení. V něm definitivně obrátila utkání na svou stranu. Klíčovými pro úspěch byly v případě Opavy využité přesilové hry – ze čtyř nabídnutých využil tři, zatímco Kopřivnice ze stejného přídělu nezužitkovala početní výhodu ani jednou.

V dalším týdnu by se měla dohrát poslední utkání šestého kola, potom už se můžeme těšit na čtvrtfinále, ve kterém se týmy opět rozdělí do skupin.