POHÁR ZAČAL: TICHÝ ZAZÁŘIL HATTRICKEM, SPARTU SPASILA PŘESILOVKA

10. 8. 2021

Úvodní zápasy vrcholové části Poháru Českého florbalu jsou za námi. V soutěžní premiéře se hattrickem blýskl českolipský Milan Tichý. Sparta pak rozhodla čtyřmi góly během pětiminutové početní převahy.

FbŠ Bohemians – FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:8

Branky: 3. Jirsa, 7. Malič, 26. Gajdoš, 32. Petrák - 1. Kopič, 3. Tichý, 8. Krajcigr, 22. Dzierža, 22. Krajcigr, 56. Tichý, 58. Kouba, 59. Tichý. Třetiny: 2:3, 2:2, 0:3. | ONLINE | ZÁZNAM

Spokojení s výletem do Prahy budou hráči České Lípy, kteří se popasovali s Bohemians a díky zmíněnému příspěvku kapitána, jehož čtyřmi body (2+2) doprovodil Radek Krajcigr, zdolali klokany poměrem 8:4.

Florbal Ústí – ACEMA Sparta Praha 4:7

Branky: 9. Vavruška, 22. Kawulok, 46. Kühnel, 58. Esterka - 25. Kozák, 37. Pruner, 41. Čermák, 53. Kolstrunk, 53. Kolstrunk, 54. Křenek, 56. Kozák. Třetiny: 1:0, 1:2, 2:5. | ONLINE | ZÁZNAM

Dlouho vyrovnané pak bylo klání mezi pražskou Spartou a prvoligovým Ústím. Ve třetí části byl ale za stavu 3:3 potrestán pětiminutovým vyloučením Vlček a toho družstvo z UNYP Areny využilo. Dvakrát se během pouhých šesti vteřin trefil Kolstrunk, na nějž navázali ještě Křenek s Kozákem.

FB Hurrican K. Vary – BLACK ANGELS 2:6

Branky: 25. Klápa, 40. Kalaš – 7. T. Hanák, 13. Fryš, 15. Čáslava, 31. Nachtmann, 42. Folauf, 50. Folauf. Třetiny: 0:3, 2:1, 0:2. | ONLINE | ZÁZNAM

Na půdě soupeře z první ligy se představili také florbalisté Black Angels, kteří si již v první třetině vytvořili pohodlný náskok 3:0. Karlovy Vary dokázaly v průběhu střetnutí jen dvakrát snížit.

FAT PIPE Florbal Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:3

Branky: 3. Skřivánek, 27. Ondrušek, 28. Eremiáš, 29. Plíhal, 30. Vávra, 31. Balatka, 31. Maxa, 51. Slunečko, 59. Balatka - 34. Cabejšek, 43. Švejda, 52. Švejda. Třetiny: 1:0, 6:1, 2:2. | ONLINE | ZÁZNAM

Dosti jednoznačně pak vypadalo utkání mezi Chodovem s Vinohrady, v němž rozhodla hlavně druhá část. V 31. minutě vedl celek z Jižního Města již 7:0. SKV se pak povedlo ve druhé půli klání alespoň kosmeticky upravit hrozivě narůstající skóre.