POHÁR ZNÁ POLOVINU POSTUPUJÍCÍCH DO PÁTÉHO KOLA

23. 9. 2020

V uplynulých dnech odstartovalo šesti zápasy čtvrté kolo Poháru Českého florbalu. Hned v pořadí první utkání přineslo velké překvapení, když si divizní Slavia Plzeň vyšlápla na prvoligové budějovické štíry. Dále jdou také FbC Aligators, Rožnov pod Radhoštěm, Strakonice, BUTCHIS a Vysoké Mýto.

Plzeňští si pro svůj historický premiérový postup do pátého kola šli již od prvních minut, kdy se dostali do tříbrankového vedení. Když to v polovině zápasu bylo už 5:0, prosadili se i hosté. Slavia však během půl minuty přidala další gól, postupně navýšila až šestibrankový rozdíl, který si udržela až do konce a zvítězila 10:4. „Musím pochválit práci v defenzivě, která byla příkladná. Zároveň jsme se s postupným vedením neuchýlili jen k bránění výsledku, ale dále jsme navyšovali skóre,“ měl radost domácí trenér Lukáš Kubinec.

Jihomoravské derby mezi Hornets Brno a Aligators bylo odvetou za loňské pohárové střetnutí, kdy se radovali Brněnští. Nynější souboj zastihl ve formě aligátory Lukáše Gregra a Pavla Zbořila, kteří celkem 13 body zajistili, že tentokrát postoupí právě jejich tým.

Gólovou střelnici si otevřeli pražští BUTCHIS na půdě Kadaně. Z první branky se radovali již po 21 vteřinách. Apetit je nepřešel ani dále a do kadaňské sítě jich přidali další patnáct. Na výsledku 16:5 se statisticky nejvíce podílel Matyáš Kalina, a to osmi body.

Program nabídl také dva duely divizního celku s mužstvem národní ligy. Zatímco v souboji Strakonic s Benešovem stavili postup domácí hrající Divizi C, tak ve střetnutí Třince s Rožnovem se radovali hosté, kteří nastupují v Národní lize – východ.

Východočeské divizní derby ovládlo domácí Vysoké Mýto, které si v prvních 35 minutách vypracovalo nad Hradcem Králové šestibrankový náskok. Ten se i přes enormní snahu hostujícího celku podařilo Mýtu udržet a po výhře 9:6 postoupilo dále.

Čtvrté kolo pokračuje dalšími zápasy 23. – 29. 9. 2020. Jejich rozpis a statistiky můžete najít ZDE.