{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

SKRUŽNÝ: MŮŽEME ZÍSKAT PRVNÍ TROFEJ V HISTORII MUŽŮ FBC LIBEREC

Obrázek ke článku
11. 1. 2019

Finále Poháru České pojišťovny v Olomouci je na programu již ve středu 16. ledna. Hlavní trenér finalisty z Liberce Zdeněk Skružný si přeje získat první významnou trofej pro mužský tým v historii klubu.

Liberec prožívá povedenou sezónu, páté místo v lize, finále poháru. Čím to?
Myslím, že to je výsledkem soustavné práce celého klubu za posledních několik let. Po pádu do 1. ligy jsme si řekli, že chceme některé věci změnit, že zatáhneme hráče více do dění v týmu i klubu a že budeme stavět na našich odchovancích se vztahem k Liberci a hráči, kteří k nám budou přicházet, budou především kluci, kteří mají charakter, jsou pracovití a zapadnou do klubu.

Je to udržitelný vývoj, nebo prostě nadstandardní sezóna?
Věřím, že tohle není ojedinělá sezóna, ale že se Liberec bude v horní polovině tabulky pohybovat pravidelně. Ale víme, že to nebude samozřejmé a že nesmíme přestat pracovat a posouvat naše slabé stránky. Navíc máme v dorostu hodně šikovných mladých hráčů, takže se těšíme, až je budeme moci zapracovávat do mužského týmu.

V lize jste si s Pardubicemi vyměnili domácí prohry 8:9 v prodloužení. Lze očekávat takto vyrovnaný a divácky vděčný duel i nyní?
V našich zápasech za poslední roky padalo vždy hodně branek a asi to tak bude i ve finále. Ať se diváci baví a vidí hodně gólů po pěkných akcích.

Co může na soupeře platit a na co si naopak dát pozor?
Oba týmy se navzájem znají, asi těžko se něčím překvapíme. Pardubice mají výborné protiútoky a my se budeme snažit dělat méně individuálních chyb než v obou letošních zápasech. A samozřejmě se budeme snažit pohlídat si hráčské osobnosti soupeře.

Jaký význam může mít pro FBC Liberec zisk trofeje?
Může to být první významná trofej pro mužský tým v historii Liberce a zároveň se taková šance nemusí dlouhé roky opakovat. Byla by to odměna pro hráče za jejich pracovitost, pro prezidenta Františka Příhodu za jeho podporu a nemalé úsilí, které florbalu za poslední roky věnoval. A pak ještě vidím motivaci pro naši mládež, že i oni můžou v budoucnu hrát velké zápasy.

Obrázek