​​​​

SKV PADL V BOLESLAVI, TATRAN A ELITE POSTUPUJÍ

2. 10. 2015

Šest utkání měla naplánována ženská část Poháru České Pojišťovny. Do druhého kola už se zapojily i další extraligové celky. K Liberci, jenž minulý týden přešel přes Kladno, se do vyřazovací fáze zapojily také střešovický Tatran a pražské ELITE. O největší překvapení se ale postarala Mladá Boleslav. Prvoligový tým dokázal porazit ve své hale extraligové Vinohrady 6:5 gólem Najbrtové minutu a půl před koncem.

FbC 98 Chomutov – Tatran Střešovice 4:6(1:2. 1:2, 2:2)

Tatran přijel do Chomutova v hodně okleštěné sestavě. Na jeho soupisce se totiž ocitla jména hráček, která ještě na jaře byla nebo ještě jsou součástí kádru juniorek. Nejstaršími hráčkami byla Prokšanová a také kapitánka Bortánková, které jsou obě ročník narození 1992. Chomutov chtěl využít užšího kádru soupeře, ale do kolen ho srážela častá vyloučení, neboť hrál v zápase celkem sedm oslabení. Střešovice toho dokázaly využít, poněvadž se jim podařilo využít hned tři vyloučení soupeře. I přes hodně problémů se sestavou tedy Tatran postoupil dál a to i přesto, že v bráně chytala jinak obránkyně Lucie Chaloupková, která chytala svůj třetí zápas v životě. Její úspěšnost přitom nebyla vůbec špatná. I přes čtyři inkasované branky pochytala dalších třicet střel a celkově si odnesla úspěšnost zákroků 88,24%.

DDM Praha 10 – Start98 6:5(1:1, 4:3, 1:1)

Hodně divoké utkání bylo k vidění v Praze mezi DDM Praha 10 a Startem. Nejzajímavější byla přitom druhá třetina, kdy se sice Start dostal rychle do vedení 3:1, ala jak náskok rychle nabyl, tak ho i ztratil. DDM dokázal ještě do konce prostřední části otočit na 4:3, a když navýšila na startu závěrečné části Slavíčková na 5:3. Domácí celek poté již vedení dokonce zápasu nepustil. Oba týmy v zápase nevyužily trestné střílení. V následných přesilovkách, ale byly již úspěšné.

FbC Panthers – FBC Štíři Č. Budějovice 10:1(0:0, 2:0, 8:1)

Nejjednoznačnější výsledek se odehrál v Praze-Radlicích, kde Panterky přivítaly ve svém prostředí Štírky z Českých Budějovic. Na první gól si ale 35 přihlížejících diváků muselo počkat až do 36. minuty, kdy se prosadila Sátrová. Naději hostům dala po 37 vteřinách závěrečné části Jedličková, ale to bylo na straně Budějovic vše. Do Štírek se totiž zakously Panterky jako pravé šelmy. Sátrová dokonala hattrick. Krauskopfová byla na tom ještě lépe. Míček za záda Bartoníčkové poslala dokonce čtyřikrát.

Florbalová akademie MB – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5(1:1, 3:3, 2:1)

Největšího překvapení v rámci druhého kola dosáhly florbalistky Mladé Boleslavi. Ty se vzepřely papírovým předpokladům a dokázaly si v domácím prostředí vyšlápnout na favorizované Královské Vinohrady. Vyrovnanost utkání byla k vidění až do konce. V průběhu celého zápasu se nedokázal dostat ani jeden tým alespoň do dvoubrankového vedení. Vítěznou trefu si v čase 58:36 připravila Soňa Najvrtová.

TJ Sokol Jaroměř – ELITE PRAHA 1:8(1:2, 0:5, 0:1)

Bez větších problémů postoupily ženy Elite. Ty nerozhodil ani velice brzký vedoucí gól domácích z hole Kašparové. Ještě do přestávky dokázala otočit vývoj zápasu na stranu Pražanek Zittová. Od té doby už na hřišti dominovaly pouze hráčky Elite, které se dostaly během druhé třetiny do pohody a zvýšily již náskok na 7:1. Gólový účet uzavřela v 48. minutě letní akvizice Patakyová.

FBŠ SLAVIA Plzeň – Florbal Soběslav 8:3(4:0, 4:2, 0:1)

Jasného vítězství dosáhla také Plzeň v duelu se Soběslaví. Za hosty se dokázala v prvních dvou třetinách prosadit pouze Kabešová a to vždy, když její tým inkasoval čtyři branky. Na začátku třetí třetiny dala nepatrnou naději do řad Soběslavských Dudová. Po zbytek třetiny již ale na ní nikdo nenavázal a z postupu se tak radovala Plzeň po výhře 8:3.