SPARTA POSTUPUJE V POHÁRU DÁL, NAOPAK ZNOJMO KONČÍ

12. 10. 2017

Nejen superligový zápas Ústí na hřišti Chodova představoval čtvrteční florbalový program. Dohrávaly se také zbylé čtyři zápasy 5. kola Poháru České pojišťovny, které určily složení osmifinálových skupin.

Na úvod čtvrtečního programu podlehl druhý tým aktuální tabulky Národní ligy – východ FBC Vikings Kopřivnice diviznímu Spartaku Hluk 2:7. Již v úvodní třetině nasměroval domácí Hluk za postupem dvěma brankami Vojtěch Duda. Dvougólový zápas zažil také Pavel Krchňáček, který tak odčinil dvě vyloučení a osobní trest z úvodní dvacetiminutovky.

Hluk míří do osmifinálové skupiny C. V ní narazí na tři brněnské soupeře: Bulldogs, Hattrick a Sokol Brno I. Hattrick o svém postupu přes superligové Znojmo rozhodl na konci druhé a začátku třetí třetiny. V rozmezí 37. a 43. minuty totiž Brňané vstřelili čtyři branky a nakonec triumfovali 7:2.

V dalším čtvrtečním pohárovém duelu se proti sobě postavili dva účastníci divizní skupiny D. Šumperk přivítal na domácí palubovce Frýdek-Místek. Do poloviny zápasu se hrál vyrovnaný zápas, poté Šumperk svému soupeři odskočil a nakonec zvítězil 7:3. Čtyřmi body za tři góly a jednu asistenci se na tom podílel Jiří Trávníček. V osmifinálové skupině D na něj čeká dvojice ostravských superligových týmů Vítkovic a FBC a další soupeř z divizní skupiny D FBC Letka.

V posledním utkání se jednalo o ryze pražský souboj. DDM Praha 10 přivítal v Kunraticích superligovou Spartu. Ta i se značně omlazenou sestavou suverénně potvrdila roli favorita, když již po úvodní třetině vedla 5:1. Na konečném vítězství 22:1 se šesti kanadskými body podílel Matěj Pruner. V osmifinálové skupině B Sparta opět neopustí území hlavního města, jejími soupeři budou florbalisté Chodova, Bohemians a Black Angels.

Složení skupiny A bylo jasné už před odehráním čtvrtečních zápasů. Setkají se v ní superligové týmy České Lípy, Mladé Boleslavi a Tatranu Střešovice. Jako čtvrtý je doplní prvoligový Chomutov. Osmifinálové skupiny se hrají v říjnu a listopadu, z každé postoupí dva nejlepší týmy. Pohár České pojišťovny pak vyvrcholí 16. ledna 2018.