​​​​

ŠTÍŘI ZASKOČILI START, KLADNO JDE DÁL. POČENICE NADÁLE VÁLÍ!

21. 9. 2015

Poloviční porci zápasů měl na programu Pohár České pojišťovny a její čtvrté kolo, do kterého se zapojily již další prvoligové celky Start a Kladno. Zatímco ale Pražané dostali na jihu Čech jedovatou ránu v prodloužení, tak Středočeši si hravě poradili s Děčínem. Ve skvělých výkonech pokračují i Kozlové z Počenic, kteří využili domácího prostředí, aby přehráli Žďár. Naopak další produktivní celek Krnov narazil proti havířovskému Torpedu.

FBC Štíři České Budějovice – Start98 8:7 po prodloužení(2:2, 3:2, 2:3 – 1:0)

Největší překvapení se odehrálo v jižních Čechách. Štíři nasbírali do pohárového utkání dostatek jedu ve svých ostnech, který postupnými dávkami vsakovali do řad Startu. Hosté se totiž dostali do vedení pouze jednou a to tři minuty před koncem první třetiny. Ještě do sirény stihl ale z přesilovky srovnat Měřičkovi. Pražané se stačili vzpamatovat i dvouminutového výpadku, kdy pustili budějovické florbalisty do tříbrankového vedení. Nicméně otěže zápasu se jim přebrat zpět již nepovedlo. Po šedesáti minutách svítilo na ukazateli skóre 7:7 a muselo se jít do prodloužení. V něm se dlouho nedokázal nikdo prosadit a už to vypadalo, že se bude muset jít do samostatných nájezdů, ale v 69. minutě rozhodl o výhře domácích Malý a poslal Budějovice do dalšího kola.

1. FBC DDM Děčín 4 – FBC Kanonýři Kladno 4:8(1:1, 0:4, 3:3)

Druhý prvoligový celek Kladno si naopak s nástrahy úvodního zápasu v poháru poradil přesvědčivě a postoupil přes Děčín do další fáze. Severočeši sice začali lépe a dostali se v úvodu utkání do vedení. Za hosty ale ještě do sirény kontroval Přívara. Druhá část už byla ale v režii Kanonýrů a to především jejich juniorů Štěchmüllera a Blažka, jež zařídili Kladnu dostatečné vedení 5:1. Blažek poté ve třetí třetině dokonal hattrick, čímž rozpoutal bláznivých 80 sekund, ve kterých padly celkem čtyři branky. Na výhře Středočechů to již ale nic nezměnilo.

FbC 98 Chomutov – FB Hurrican Karlovy Vary 5:6 po prodloužení(2:1, 2:2, 1:2 – 0:1)

Další vyrovnaný zápas se odehrál v Chomutově, kam přijely Karlovy Vary. Utkání zahájil lépe domácí FbC, který si vypracoval do poloviny zápasu slibný náskok 4:1, jenomže nadějný zápas nakonec nedotáhl do vítězného konce. Ve zbytku zápasu dospěli Západočeši svému jménu a na hřišti předvedli hurikán, který je dostal alespoň do prodloužení. Po čtyřech minutách nastavení rozhodl o výhře hostů Černý.

KC Okříšky – Erupting Dragons Havlíčkův Brod 6:3(2:2, 2:0 2:1)

Velice dramatické bylo i utkání mezi Okříškami a Havlíčkovým Brodem. V zápase padlo celkem dvěte menších trestů. I když se mohlo zdát, že se zápas přikloní na stranu Draků zvláště po proměněném trestném střílení v poslední vteřině první třetiny, tak to byli domácí, kdo zlomil zápas na svou stranu. V průběhu druhé periody odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek a navíc dokázali rychle a pohotově zareagovat dvěma zásahy na branku Kučery. Okříšky tak dotáhly zápas do vítězného konce v poměru 6:3.

SFK Kozel Počenice – Hippos Žďár nad Sázavou 8:3(1:2, 2:0, 5:1)

Rozjetou divizní Počenici nezastavil ani zástupce východní národní ligy Žďár nad Sázavou. Hroši sice dokázali připravit Kozlům dva góly do šatny v poslední minutě první třetiny, nicméně stejnou mincí dokázala Počenice v úvodní minutě prostřední části odpovědět. Zlom utkání přišel ale až v závěrečné části, kdy se SFK podařilo oskočit do výraznějšího vedení a to především zásluhou Hyánka, který zaznamenal hattrick a k tomu dvě asistence a Kovaříka (2+4). Za hosty už se dokázal prosadit pouze až ke konci zápasu Blažek z přesilovky.

FBC Orca Krnov – Florbal Torpedo Havířov 3:14(0:1, 2:7, 1:6)

S pohárem se naopak museli rozloučit již krnovští florbalisté, kterým na jejich hřišti připravil těžké KO Havířov. První várku gólových torpéd si hosté připravili do druhé třetiny, kdy během sedmi minut zaznamenali stejný počet branek. Druhá várka branek přišla až v závěrečné desetiminutovce, kdy domácí Orcu zasáhli celkem šestkrát a celkově tak dosáhli pohodlného vítězství 14:3.

Zlín Lions – FbC Asper Šumperk 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Domácího prostředí k postupu rovněž nevyužili hráči Zlína, kteří doma těsně podlehli Šumperku. Zápas měli přitom ale dobře rozjetý, když si do šaten pokaždé odnášeli jednobrankový náskok. Šumperku ale zařídil obrat v závěrečném dějství Petr Matěj, který se podílel na obou brankách a celkově v utkání si připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci.