VYROVNANÉ ZÁPASY POHÁRU ZVLÁDL PROSTĚJOV I KRÁLŮV DVŮR

9. 9. 2017

Největší oddílová soutěž jde do další fáze. Pohár České pojišťovny o víkendu pokračoval zápasy třetího kola, z něhož si několik týmů zajistilo místo v pokročilé části pavouka. Díky výhře postupuje například Vsetín, Prostějov nebo Králův Dvůr.

Třetí kolo českého poháru začalo několika duely v průběhu týdne. Nejvyrovnanější střetnutí absolvovali v pátek hráči TJ Hodonice a K2 Prostějov, kdy nakonec zvítězili hosté 4:3 po prodloužení. O výsledku rozhodl svým druhým gólem v utkání Jan Smička.

Postupové vedení neudržel celek Orky, který měl výhodu dvou branek na půdě Florbalové akademie MB. Ještě během prvního dějství soupeř skóre obrátil a zbývající část zápasu i přes dílčí komplikace zvládl.

Dramatický vývoj byl také v duelu mezi Strakonicemi a Královým Dvorem. Domácí tým dvakrát ztratil jednogólový náskok, což Králův Dvůr využil ke klíčové trefě v závěrečných pěti minutách. Těsné vítězství oslavil i Vsetín, který málem promarnil postup kvůli šesti inkasovaným brankám ve třetí periodě.

Jednoznačně si naopak počínal Letohrad, jenž porazil Hornets Brno 7:2. „Zpočátku opatrné utkání se ve druhé třetině změnilo v náš prospěch. Především díky důrazné hře a zlepšenému proměňování šancí,“ hodnotil letohradský kouč. Výsledkem 21:7 se poté herně blýskl Spartak Hluk proti Březolupům.

Další zápasy třetího kola Poháru České pojišťovny se uskuteční v neděli 10. září. Do ostré akce se dostane mimo jiné prvoligový zástupce FBŠ Hattrick Brno.

Výsledky 3. kola Poháru České pojišťovny (7. 9. - 9. 9.)

FBC Pitbulls Kolín - DDM Praha 10 5:6

FBC Peaksport Litomyšl - Sokol Brno I 4:9

TJ Hodonice - SK K2 Prostějov 3:4p

Florbalová akademie MB - Orka 6:4

Fbc Strakonice - T.B.C. Králův Dvůr 3:4

FBC LETOHRAD - Hornets Brno ZŠ Horní 7:2

FBC Ossiko Třinec - Florbal Vsetín 8:9​​

SK Březolupy - Spartak Hluk 7:21