Z FAVORITŮ SE V POHÁRU NEJVÍCE NATRÁPILY VINOHRADY

16. 10. 2015

Překvapení se tentokrát nekonalo. Ani jeden ze superligových respektive jeden prvoligový tým nedopustil případné vyřazení v Poháru České pojišťovny. Nejvíce se na postup do osmifinálové skupiny natrápily Vinohrady, které až ve třetí třetině odrazily odpor ambiciózního Králova Dvora. V jediném ženském utkání dokázal vyhrát Chodov na hřišti Plzně.

SFK Kozel Počenice – Panthers Otrokovice 1:5(0:0, 0:2, 1:3)

Páté kolo se stalo konečnou pro dosavadní překvapení letošního ročníku Poháru České pojišťovny - Kozel Počenice. Los jim tentokrát přisoudil extraligové Otrokovice. Favoritovi se ale podařilo prosadit až v závěru druhé třetiny, kdy se v krátkém sledu dvakrát trefil hostující Vaněk. Panthers poté přidali další pojistky v závěrečné části, kdy přidali ještě další tři branky, z toho dvě v přesilových hrách. Čestný úspěch Kozlů zaznamenal šest minut před koncem Šindelka.

Orka – FBC Česká Lípa 5:8(3:3, 1:4, 1:1)

Jediný prvoligový zástupce, který byl považován za favorita, rovněž splnil svou úlohu. Česká Lípa rozhodla o své výhře ve druhé třetině, kdy se dokázala prosadit celkem čtyřikrát zatímco Orka pouze jednou. Domácímu celku nepoužily ani dvě využité přesilovky, poněvadž jak úvodní, tak závěrečná perioda skončily nerozhodně.

FBC Liberec – Tatran Střešovice 5:7(2:1, 1:2, 12:4)

Do Poháru se zapojil také úřadující mistr z Tatranu, který vycestoval na sever Čech, aby prověřil, jak na tom je ještě loňský účastník nejvyšší soutěže Liberec. Domácí FBC držel statečně krok se Střešovicemi až do závěrečného dějství, kdy florbalisté Tatranu vsítily čtyři góly v rychlém sledu. Dvakrát se trefila letní posila z Vinohrad Svoboda. Na druhé straně se prosadil dvakrát také Valeš. To bylo ale až stavu 3:7 z pohledu Liberce.

T.B.C. Králův Dvůr – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:9(3:2, 3:4, 1:3)

Se vztyčenou hlavou odešel poražen Králův Dvůr s extraligovými Vinohrady. Florbalisté ve žlutomodrých dresech dokázali proti pražskému týmu otočit nepříznivý vývoj zápasu z 0:2 na 4:2. Sokoli ale dokázali zabrat a podruhé do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 6:6. V poslední dvacetiminutovce už se projevily na hřišti zkušenosti z Tipsport Superligy ve vinohradských řadách a favorit nakonec ovládl utkání 7:5.

Black Angels – AC Sparta Praha 5:14(0:5, 3:6, 2:3)

Velice suverénním dojmem si naopak počínala pražská Sparta v duelu s prvoligovými Black Angels. Sparťané rozhodli o své výhře prakticky hned v první třetině, kterou ovládli poměrem 5:0. Andělé se dokázali prosadit teprve až za stavu 0:6 a poté až když už svítilo na ukazateli skóre 1:8. Sparta ovládla i třetí třetinu a nakonec si přispala klidné vítězství 14:5.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBŠ Bohemians 5:10 (1:1, 3:5, 1:4)

Nadějné rozehrané utkání měly i Karlovy Vary, které v duelu s Bohemians vedly již 3:1, ale pražskému týmu se povedlo čtyřmi góly v řadě převzít otěže zápasu na svou stranu, které již po zbytek střetnutí nepustil. Jistotu postupu zelenobílým přinesl hlavně Kieler, jenž zaznamenal hattrick. Hosté pak závěrečnou třetinu vyhráli 4:1 a zápas celkově 5:10.

FBŠ SLAVIA Plzeň – FLORBAL CHODOV 2:7(0:5, 0:0, 2:2)

Jediné utkání v ženském pavouku se hrálo v Plzni, kam přijel mistr z Chodova. Svěřenkyně Michaely Marešové nakročily rázně za postupem již v první třetině, kterou vyhrály jednoznačně 5:0. Pětigólový rozdíl svítil na ukazateli skóre i po šedesáti minutách. Obě třetiny totiž následně skončily nerozhodně.  Branky padaly ale pouze v závěrečné části, kdy na dvě trefy domácí Böhmové odpověděly Beránková s Pláškovou.