{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ZOZULÁK: S LIBERCEM HRAJEME VŽDY VYROVNANÉ BITVY

Obrázek ke článku
14. 1. 2019

Ve středu 16. ledna vypukne očekávané finále Poháru České pojišťovny v Olomouci. Sportovní ředitel a největší opora Pardubic Martin Zozulák očekává vyrovnaný duel se spoustou branek.

Pardubicím se v lize příliš nedaří, v poháru naopak skvěle. Čím to je?
To asi neumím přesně pojmenovat, možná je to shoda okolností a třeba i trochu štěstí v rámci losu poháru. Přeci jen nám určitě nahrálo do karet i to, že všichni největší favorité skončili dříve než my a v naší části pavouka jsme se jim vyhnuli. Ale nemyslím si, že bychom byli nějakým "turnajovým" družstvem. Možná za to trochu může i omlazení našeho kádru a s tím spojená nevyrovnanost výkonů, která se přesně nejvíce projeví v dlouhodobé soutěži jako je Superliga. Každopádně to dokazuje, že potenciál našeho mladého družstva je solidní a vyhrávat zápasy dokážeme.

Mohl by zisk trofeje tým nakopnout i do ligových bojů?
Samozřejmě, že ano. Obecně jakákoliv výhra je pro celý tým důležitá a i případné vítězství v poháru se může pozitivně projevit v Superlize.

V lize jste si s Libercem vyměnili domácí prohry 8:9 v prodloužení. Lze očekávat takto vyrovnaný a divácky vděčný duel i nyní?
Neočekávám, že by jeden z týmů vyhrál nějakým větším gólovým rozdílem. S Libercem hrajeme vždy vyrovnané bitvy, kde většinou padá hodně branek. Samozřejmě se může stát, že finále bude pro oba týmu trochu specifický zápas a může dopadnout jakkoliv. Ale vzhledem k posledním vzájemným zápasům neočekávám, že by diváci v Olomouci viděli bezbrankovou nudu.

Co může na soupeře platit a na co si naopak dát pozor?
Myslím, že v Olomouci budeme mít výhodu téměř domácího prostředí a poženou nás za vítězstvím více než dvě stovky fanoušků, kteří se na finále vypraví z celého našeho kraje. To je možná největší výhoda, kterou nyní máme. Samozřejmě všichni víme, že Liberci se letos velmi daří a má asi nejlepší sezónu ve své historii a rozhodně před nimi máme respekt. Konkrétní taktiku necháme na trenérech, kteří nás na zápas určitě velmi dobře připraví.

Trofeje nesbíráte příliš často. Vnímáte, že případá výhra vám jako klubu může zvýšit prestiž?
Případná výhra by byla určitě velmi důležitým milníkem v klubové historii a velký úspěch pro pardubický florbal. Pohár vnímáme jako druhou nejprestižnější českou soutěž a další šance zvítězit v poháru může opět přijít až za dlouhou dobu. Na druhou stranu z toho určitě případně nebudeme létat v oblacích. Všichni víme, že je to jen jedna "zastávka" na dlouhé cestě, po které jsme se vydali a naše vize a cíle jsou trochu jiné než se upínat k vítězství v poháru.

​​

Obrázek