{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Není divu, že se florbal stal v Česku druhým největším sportem a je všude kolem nás. Takřka ve všech koutech naší země se děti s florbalem pravidelně setkávají, ať už v hodinách tělesné výchovy či sportovních kroužcích. Jeho zábavnost od prvních krůčků a fakt, že začít s florbalem nestojí velký balík peněz, z něj udělala fenomén napříč všemi v Česku rozšířenými sporty. Pokud i Tobě nestačí hrát florbal pouze ve školní tělocvičně a chceš okusit jaké to je být ligovým hráčem, není nic jednoduššího, než číst dál a dozvědět se o florbalu více informací.

Florbal je vzrušující týmový sport založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Po celém světě florbal rekreačně hraje několik milionů lidí, mužů i žen, oficiální soutěže pak několik stovek tisíc. Mezi četné přínosy patří zlepšování koordinace, obratnosti a síly, ale také rozvoj týmové spolupráce, sebevědomí a života v kolektivu. Všechny tyto dovednosti jsou velmi důležité i v jiných oblastech života.

Čeští reprezentanti jsou také úspěšní na mezinárodním poli. Největším úspěchem je titul juniorských mistrů světa z roku 2019. Muži mají na kontě ze světových šampionátů stříbro a dva bronzy, k tomu slavili také dva tituly na akamedickém mistrovství světa. Na stejné akci získaly ženy dvakrát stříbro a přidaly k tomu jeden bronz z MS 2011. Juniorští reprezentanti a reprezentantky vybojovali celkem osm cenných kovů (1x zlato, 1x stříbro a 6x bronz).

Nejlepší cestou, jak začít s florbalem, je vyhledat nejbližší florbalový oddíl a začít trénovat pod dohledem speciálně vyškolených trenérů, kteří se specializují na florbal, a proto porozumí veškerým potřebám malého florbalisty. Největší výhodou je samozřejmě pravidelný start v ligových soutěžích.

Legenda k mapě: ČERVENÁ = oddíl s mládežnickými družstvy, MODRÁ = oddíl bez mládežnických družstev

DOBRÉ DŮVODY PROČ ZAČÍT

FLORBAL JE
COOL

Děti si užívají příležitost hrát zábavný a vzrušující sport s celou řadou nových a různorodých dovedností, které se při něm naučí.

FLORBAL JE
TÝMOVÝ SPORT

Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci - zkušenostem, které jim vydrží po celý život.

FLORBAL JE
BEZPEČNÝ SPORT

Kontakt je ve florbale povolen jen v minimální míře. Při správném provozování je extrémně bezpečným sportem pro všechny.

FLORBAL JE
ZPŮSOB ŽIVOTA

Florbal spojuje mnoho lidí. Ve městech vznikají velké florbalové rodiny, které společně sdílí všechny skvělé zážitky a vzájemně se podporují.


PÁR ODPOVĚDÍ K PRVNÍMU KROKU


ODKDY MOHU HRÁT? / VĚKOVÉ KATEGORIE

Florbalisté se v České republice dělí do devíti kategorií dle ročníku narození od přípravky po veterány starší 40 let a tyto kategorie jsou shodné jak pro muže, tak ženy. Ti nejmenší mohou do soutěžních zápasů nastoupit již od 5 let, samotné kategorie jsou pak odstupňovány vždy po dvou letech až do dospělosti. V každé kategorii mohou zpravidla vždy nastupovat hráči až o dva roky mladší. Více informací ZDE​.

KDE MOHU HRÁT? / ODDÍLY

Český florbal registruje na území České republiky zhruba 400 oddílů ve všech krajích. Florbalové oddíly můžete nalézt jako samostatná občanská sdružení či jako součásti již zavedených sportovních organizací ve vaší obci či městě, jakými jsou například TJ, Sokol, DDM apod. Nejbližší oddíl můžete jednoduše nalézt v našem adresáři oddílů.

S ČÍM MOHU HRÁT? / VYBAVENÍ

Pro florbal je typická nenáročnost na vybavení hráčů v poli, kteří vedle klasického sportovního oblečení potřebují ke hře pouze florbalku. U dětí ale výrazně doporučujeme také nošení ochranných brýlí. U brankářů je vybavení mnohem sofistikovanější a patří mezi ně maska, sada nezbytných chráničů a speciální kalhoty. Aby hráči mohli startovat v ligových soutěžích, musí být vybavení (florbalka, maska, ochranné brýle) certifikováno, což jim zajišťuje maximální možnou bezpečnost. Více informací ZDE.


ŠKOLSKÉ SOUTĚŽE

Ani školáci nepříjdou zkrátka, Český florbal organizuje různé školské poháry, do kterých se každoročně zapojují stovky základní škol z celé České republiky. V této sezoně už se rozjely dva školské projekty - ČEPS cup a Subterra cup. Pro aktuální informace sledujte kanály Českého florbalu nebo webové stránky turnajů.

Pro žáky základních škol: www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly. Pro žáky středních škol: www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly.


FLORBAL NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Florbal se na území České republiky dostal již před třemi desítkami let, přesto si udržuje pověst velmi mladého progresivního sportu. Proto klade velkou pozornost na nejmodernější a nejpopulárnější způsoby komunikace, kterými jsou v současnosti sociální sítě, aby oslovil co nejširší mladé publikum. Český florbal disponuje následujícími profily, které můžete okamžitě jedním klikem začít sledovat.

​​

Obrázek