{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Průvodce novým webem

ajax-spinner
Hlavní menu

Základním navigačním prvkem na novém webu českého florbalu je hlavní menu, které se zobrazuje na každé stránce tohoto webu a je vytvořeno ve stylu tzv. "megamenu", což znamená, že umístěním kurzoru myši na jednotlivé položky v menu nerozbalíte pouze výpis podstránek dané sekce, ale máte možnost okamžitě bez nutnosti kliknutí zobrazit statistiky (u extralig), podrobnější navigaci (u reprezentace, zahraničí a ČF) či rychlou interaktivní navigaci (u výsledků, programu a soutěží).


statistické menu

podrobná navigace

interaktivní navigace


Moje oblíbené

Součástí hlavního menu je zcela vpravo tlačítko pro přidání stránky, na které se právě nacházíte, do svého menu oblíbených položek. Tato funkce je dostupná pouze pokud jste registrováni a přihlášeni do webu (viz záložka Přihlášení). Kliknutím na hvězdičku se daná stránka uloží do vašeho menu a vy tak budete mít nejrychlejší možný přístup k vašim oblíbeným či vámi nejvíce navštěvovaným stránkám na tomto webu. Moje menu si můžete libovolně upravovat v nastavení svého profilu v záložce Oblíbené stránky.

Další úrovně menu 

Tak rozsáhlý web, jakým je ceskyflorbal.cz, přirozeně nelze odbavovat pouze jediným hlavním menu. Především v sekci ČF tak narazíte na další úrovně. Celkem má nový web českého florbalu pod hlavním menu ještě další 3 úrovně podstránek. Druhou úroveň menu najdete vždy hned pod hlavním v podobě stále viditelného příčného pruhu odkazů, což ocení především majitelé mobilních zařízení. Třetí úroveň je pak v podobě vertikálního seznamu podél levého okraje stránky. Pokud položka obsahuje další podstránky čtvrté úrovně, po najetí kurzoru myši se rozbalí podrobnější menu.

Drobečková navigace

Roztomilý název skrývá velmi šikovného pomocníka. V záhlaví každé stránky najdete vždy kompletní cestu od Úvodní stránky. Každá součást této cesty k aktuálně prohlížené stránce je aktivním odkazem. Kliknutí na libovolnou nadřazenou úroveň vás do ní okamžitě nasměruje. Navíc už nebudete nikdy tápat, jak jste se k zajímavé stránce, kterou si právě prohlížite, dostali. Příjemným bonusem je přítomnost tlačítek pro sdílení dané stránky na sociálních sítítch.

Záložky

Položky v menu a vyskakovací okna jsou oproti starému webu zredukovány na minimum pomocí systémů záložek. To s sebou nese úskalí v podobě zcela nového způsobu pohybu po jednotlivých stránkách, který však přináší mnohá pozitiva v dynamice a ničím nerušeném prohlížení nového webu. Jednoduchý příklad záložkového systému najdete přímo v tomto průvodci. Složitější víceúrovňové systémy najdete například u regionálních komisí nebo ve statistikách.

Filtry

Množství dat si pro efektivnější práci žádá také možnost filtrace. Na novém webu jich existuje několik typů. Často používaným bude filtr soutěží, který naleznete ve zmenšené podobě v boxu na Hlavní straně a v plné velikosti s ním budete pracovat v sekci Soutěže. U tohoto typu filtru se pomocí výběru regionu a poté soutěže rychle dostanete na profil soutěže, kterou z nějakého důvodu hledáte, ať už ji sami hrajete, nebo se chcete podívat na situaci v jiné skupině.

Druhým typem jsou filtry tabulek. S těmi se setkáte v adresářích a především u statistik. Zatímco u adresářů je kladen důraz na vyhledávání konkrétních subjektů, statistické tabulky vám naopak umožňují vše řadit dle jednotlivých sloupců. Pohodlně tak najdete hráče s největším počtem nastřílených gólů nebo nejtrestanější tým ligy.


​​

Obrázek