{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​​​​​​

KB liga juniorů

BOHEMIANS SE DOSTALI DO ČELA, BALATKA NASTŘÍLEL DESET GÓLŮ ZA ZÁPAS

Obrázek ke článku
11. 2. 2018

Skupinová fáze KB ligy juniorů míří do finiše a dvě kola před koncem má skupina A nové lídry, kterými se stali po vzájemném souboji s Black Angels - Bohemians. Hned v šesti utkáních víkendu nastřílel jeden z týmů dvouciferný počet branek. Velice zajímavý počin předvedl v neděli liberecký Adam Balatka, jenž vstřelil deset gólů.

Souboj sousedů z tabulky, to bylo utkání Sokolu Brno s Ústím. Mezi oběma celky je ale poměrně velký bodový rozdíl, který se navýšil po vzájemném zápase, který ovládlo Ústí rozdílem deseti branek. Sedm asistencí zaznamenal Beneš a čtyři góly vsítil Semerád. Black Angels si do 36. minuty vypracovali tříbrankové vedení nad Ostravou, které udrželi až do konce. V pražském derby dvou týmů z horních pater tabulky musel Chodov od prvních minut dotahovat, Bohemians si ale výhru pohlídali. Výhru si s nimi nemohl užít Jonáš Janata, který byl třináct minut před koncem vyloučen do konce utkání.

Vítkovice hrály v zápase se Spartou patnáct minut v oslabení, inkasovaly pouze jednou v pětiminutovém oslabení. Spartě nepomohl ani hattrick Veselého. Poslední Hradec Králové vybojoval teprve druhou výhru, když v přestřelce zdolal Liberec. Rozhodující byla druhá část utkání, kterou domácí ovládli 8:2. Souboj týmů z opačných konců tabulky vyzněl lépe pro Tatran, Bulldogs se po celý zápas snažili dotahovat vedení soupeře, jenže vyrovnat se jim podařilo jen na 1:1.

Chodovu nevyšel ani druhý venkovní zápas víkendu, naopak Ostrava se po prohře s Black Angels rozstřílela. Chodov po srovnání na 2:2 jednou v zápase vedl, ale Ostrava si dvěma rychlými góly vzala vedení na svou stranu a i díky čtyřem trefám Kuczery vybojovala tři body. Ještě více gólů nasázely Vítkovice do sítě Ústí, které se na konci druhé části dotáhlo na 5:4. Ve třetí dvacetiminutovce už ale dominovaly opět Vítkovice, za něž vstřelil čtyři branky Koch. Sokol Brno nezvládl ani druhý zápas, Sparta si vzala vedení zpět na svou stranu ve třetí třetině, ve které se v závěru musela bránit náporu Brna při snaze vyrovnat.

Nejvyšší počet branek inkasovali Bulldogs. Liberec se v neděli ještě více rozstřílel a k deklasování soupeře mu pomohl famózním výkonem Balatka, jenž vstřelil deset gólů! Po druhé třetině utkání mezi Hradcem Králové a Střešovicemi svítilo na světelné tabuli skóre 2:9, domácí se přesto nevzdali a nakonec snížili na rozdíl čtyř branek. Za Tatran zaznamenal pět přesných zásahů Pixa. Víkendové souboje skupiny A uzavřel zápas o první místo tabulky. Bohemians se povedla první část, kterou ovládli 5:1, Black Angels v polovině zápasu srovnali. Jenže domácí si o pět minut později využitou přesilovkou vzali vedení zpět a díky vítězství se posunuli do čela.

Výsledky 17. kola KB ligy juniorů skupiny A

Sobota 10. února

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Florbal Ústí 3:13

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – BLACK ANGELS 2:5

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 – VŠO FLORBAL CHODOV 8:5

1. SC TEMPISH Vítkovice – ACEMA Sparta Praha UNYP 8:5

FbC Hradec Králové – FBC Liberec 12:7

itelligence Bulldogs Brno – PSN Tatran Střešovice 6:9

Výsledky 18. kola KB ligy juniorů skupiny A

Neděle 11. února

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – VŠO FLORBAL CHODOV 10:6

1. SC TEMPISH Vítkovice – Florbal Ústí 11:5

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – ACEMA Sparta Praha UNYP 4:6

itelligence Bulldogs Brno – FBC Liberec 1:14

FbC Hradec Králové – PSN Tatran Střešovice 6:10

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 – BLACK ANGELS 9:6

Tabulka soutěže
Obrázek