KB liga juniorů

FINÁLOVÉ SÉRIE NEMAJÍ LÍDRA, HRÁČI BOHEMIANS A TATRANU VYROVNALI

15. 4. 2018

Do cílové rovinky se dostala nejvyšší soutěž juniorů, kde se v obou finálových sériích hraje shodně. Bohemians ve čtvrtém klání odvrátili hrozbu, Střešovice naopak odčinily debakl od Ostravy z prvního střetnutí. Jak si povedou celky v dalších bojích?

Black Angels se v domácím prostředí přetahovali s Bohemians o vedení. Zelenobílí se ocitli poměrně rychle ve dvoubrankové výhodě, o níž ještě první třetinu přišli. Napínavou podívanou sledovalo v Čakovicích přes dvě stě diváků, kteří byli svědky prodloužení. To nenabídlo příliš, protože skončilo po dvou minutách. Ke své druhé trefě v utkání se přiměl Filip Rulíšek, čímž zajistil pro svůj tým druhý bod. Svěřenci Michala Jedličky si chtěli vynutit pátý rozhodující zápas, a tak k duelu také přistoupili. Ve čtvrtém klání poprvé inkasovali až na začátku třetí třetiny, kdy se domácím podařilo dvěma rychlými záblesky srovnat.

Když Matyáš Krebner skóroval při vlastním oslabení, dodal svým spoluhráčům nový impuls. Bohemians nakonec zvítězili 5:2, a tak o definitivním vítězi rozhodne pátý zápas.

Ostravané si vychutnali svůj výjezd do střešovické Stodoly, kde se opravdu vyznamenali. V prvním utkání finále B přestříleli Tatran vysoko 15:8, za což se zasloužil hlavně Michal Sládek s devíti kanadskými body a Matyáš Šindler, jenž zaznamenal čtyři branky a tři přihrávky.  Na pěti gólech Střešovic se podílel Tomáš Váňa, což si přenesl také do druhého střetnutí v ostravské ČPP Aréně. Slušně zaplněná hala sledovala dobrý vstup do zápasu od FBC, které od poloviny hrací doby o své vedení postupně přicházelo. Soupeři překlopili skóre na svou stranu a pečetili jej v poslední třetině čtyřmi přesnými ranami.