{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KB LIGA JUNIORŮ: NÁSKOK NA PRVNÍM MÍSTĚ MÁ OBHÁJCE TITULU

Obrázek ke článku
3. 2. 2019

V KB lize juniorů se schyluje k závěrečným bojům v obou skupinách. Blíží se tak moment, kdy sezóna bude pokračovat vyřazovacími boji. Kdo má zatím nakročeno k úspěchu v nejvyšší juniorské soutěži?

Obě výkonnostní skupiny už načaly program 14. kola. To znamená, že části týmů zbývá odehrát ještě čtyři zápasy, respektive pět těm, které nemají toto kolo ještě za sebou. Ve skupině A, kam postoupila výsledkově lepší družstva po rozřazovací části, pokračuje osm týmů přímo do play-off o titul. Čtyři nejníže umístěné celky skupiny A pak pokračují do předkola, kde je čekají soupeři ze skupiny B.

Právě skupině A aktuálně vévodí FbŠ Bohemians se ziskem 43 bodů. Za obhájcem titulu se zatím drží i loňský finalista Black Angels, jenž má na lídra tabulky šestibodovou ztrátu. Mezi nejlepší čtveřici se ještě vešel Chodov a Střešovice, ale ani další družstva nejsou ze hry venku a ještě mohou zamíchat pořadím.

Kolem osmé příčky zatím vychází ze situace lépe Hattrick Brno, jenže deváté Pardubice odehrály o duel méně. Pokud Sokol příště zvítězí, mohou jej na postupové příčce vystřídat. O poslední místo mezi elitní osmičkou se navíc stále budou snažit i Vítkovice, Ústí či Sparta.

Skupinu B vedou Panthers Otrokovice, pouze o skóre za nimi však figuruje FbC Hradec Králové. Situaci ještě dodává na vyrovnanosti to, že třetí místo drží s odstupem pouhého bodu FbC Plzeň. Mezi těmito týmy se tak bude rozhodovat, kdo bude mít ze skupiny B nejslibnější pozici do předkola play-off. Na opačném konci tabulky probíhá boj mezi Milevskem, Českými Budějovicemi a Náchodem.

Kdo vede individuální statistiky?

Mezi bodově nejaktivnější hráče skupiny A patří chodovský Petr Majer (20+16), Adam Hemerka z Hattricku (21+13) nebo Matouš Burian nastupující za Black Angels (21+10). Ve statistice vychytaných výher je na tom dobře boleslavský Marek Macík, který byl u osmi vítězství svého družstva.

Ve skupině B jsou tahouny například hráči Chomutova Ondřej Halej (27+15) a Daniel Kučera (16+18). Zároveň se bodově daří i Tomáši Hanákovi z Českých Budějovic (18+17) či plzeňskému Jakubu Stelzerovi (27+7). Osm výher si připsal mezi gólmany Jan Charouz za Hradec Králové.

Kdo se nakonec dostane do bojů o titul a stane se celkovým vítězem? O podobě play-off rozhodnou následující týdny, které završí Výběr soupeřů.


Foto: Facebook FbŠ Bohemians

KB liga juniorů

​​

Obrázek