KB liga juniorů

KB LIGA JUNIORŮ O VÍKENDU ODSTARTOVALA PRVNÍMI DVĚMA KOLY ZÁKLADNÍ ČÁSTI

10. 9. 2018

Také junioři se o víkendu dočkali a v sobotu 8. září jim odstartovala nová sezona KB ligy juniorů. První fáze základní části je rozdělena do čtyř skupin, první tři týmy z každé skupiny se dostanou do skupiny A, ostatní půjdou do skupiny B. První hrací víkend zvládlo za šest bodů pět celků.

V sobotních utkáních skupiny C si pro první výhru v sezoně došly Pardubice, které měly zápas se Spartou po celou dobu ve svých rukách. Na výhře Bohemians nad Kladnem se velkou měrou podílel Matěj Pěnička (4+1). Nejvyrovnanější byl duel mezi Hradcem Králové a Náchodem hraný v Chlumci nad Cidlinou, domácí v něm po celou třetí třetinu hájili těsný náskok.

Slavii Plzeň čekala na úvod dlouhá cesta do Liberce, odkud si odvezla jasnou porážku rozdílem šesti branek. Také severočeské derby mělo jasného vítěze, Ústí i díky hattrickům Kawuloka s Vavruškou nadělilo Chomutovu devět branek. FBC Plzeň se vypravila na domácí půdu Black Angels, kteří drželi od první minuty vedení na své straně.

Nejvíce branek padalo v sobotu ve skupině E, České Budějovice prohrály s Tatranem druhou a třetí třetinu shodně 1:5 a po konci utkání byl na světelné tabuli výsledek 3:13. Ještě více branek padlo v Brně, kde Chodov díky povedené třetí části zvítězil v přestřelce nad Sokolem Brno. Vývoj utkání mezi Mladou Boleslaví a Milevskem určila první perioda, kterou domácí ovládli jasně 5:0 a došli si pro první tři body.

První kolo skupiny F se neodehrálo celé, zápas Havířova proti Vítkovicím je na programu v pátek 14. září. Velký podíl na výhře Ostravy nad Bulldogs měli Kaloč (2+3) s Šindlerem (3+1). O vítězi duelu mezi Otrokovicemi a Hattrickem Brno v konečném součtu rozhodla první třetina, kterou domácí vyhráli 2:0, jelikož další dvě části utkání skončily nerozhodným výsledkem.

V neděli se týmy ve skupině C rozstřílely, Bohemians poslali míček do sítě Náchoda hned desetkrát. Pardubičtí definitivně rozhodli derby proti Hradci až ve třetí třetině, zvítězili rozdílem čtyř branek. Kladno nezvládlo ani druhý zápas, když od Sparty schytalo debakl 2:16, hosté tak napravili své zaváhání z prvního dne.

Zajímavou podívanou nabídlo utkání Slavie Plzeň proti Ústí, domácí celek předvedl parádní závěr, když v poslední minutě dvěma góly otočil skóre ve svůj prospěch. Naopak jednoznačnou výhru si připsali Black Angels, kteří rozstříleli Chomutov na jeho palubovce 14:3. V utkání mezi FBC Plzeň a Libercem se v jako jediném o víkendu prodlužovalo, nakonec duel dospěl až do nájezdů, ve kterých byla úspěšnější Plzeň.

Vyrovnané utkání bylo k vidění v neděli také ve skupině E, České Budějovice se devět minut před koncem dotáhli na Sokol Brno na rozdíl jednoho gólu, ale srovnat už nedokázali. Střetly se také dva kluby, které v sobotu svému soupeři nastřílely deset branek. I jejich vzájemný zápas byl gólově bohatý, Chodov přestřílel Boleslav 12:6. Druhou výhru si připsal Tatran, jenž postupně navyšoval náskok nad Milevskem.

I v neděli se ve skupině F odehrály pouze dva zápasy, Bulldogs uspěli v přestřelce s Otrokovicemi. Nevydařené sobotní utkání napravil i Hattrick Brno, jenž porazil Havířov 10:5.