{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PLZEŇSKÝ SCHOOL MATCH V RÁMCI JUNIORSKÉ LIGY

Obrázek ke článku
22. 2. 2020

V pátek se v Plzni odehrál school match v rámci 17. kola juniorské 1. ligy západ. V duelu, kterému přihlíželo přes 200 diváků, nakonec byli úspěšnějšími domácí florbalisté Fbc Plzeň, kteří zvítězili 7:4 nad FBC DOŠWICH MILEVSKO. K výhře jim mohli pogratulovat i hráči superligového Tatranu Střešovice, kteří také dorazili. Jak zápas prožíval brankář Plzně Matouš Eret a co na tuto akci říkají střešovičtí hráči Adam Tlapák a Jonáš Kreysa?0 Advanced issue found▲ 0 Advanced issue found▲ 

Duel pohledem z brankoviště 

Domácí branku hájil v zápase Matouš Eret. Plzeňský junior předvedl 40 zákroků a pomohl tak svému týmu k vítězství za 3 body v duelu s tabulkovým sousedem z Milevska. 

Matouši, jaké jsou dojmy ze včerejšího utkání ?

Atmosféra byla velmi dobrá, děti skvěle podporovaly, za což jim moc děkujeme, a i proto jsme se mohli do zápasu více ponořit a užít si ho. Až na drobné výpadky jsme plnili, co jsme si řekli, a dokázali takhle důležitý zápas urvat na svou stranu.

Co takový duel znamená pro hráče?

Někteří hráči v týmu už zažili loňský schoolmatch proti Kladnu, takže věděli, co očekávat, ale určitě pro více jak polovinu týmu to byla nová a zajímavá zkušenost, protože obvykle pro tolik lidí nehrajeme. Jeden spoluhráč byl dokonce tak natěšený, že zaspal a přišel na sraz později.

Jak vůbec vzniknul nápad na uspořádání School Matche v rámci juniorské ligy?

Je sice obvyklé hrát School Match v mužských soutěžích, ale náš manažer Libor Strejček chtěl takovouhle akci zorganizovat i v Plzni a tady se kromě národní ligy západ vyšší liga bohužel nehraje. Bylo tak snazší udělat takovýhle zápas v juniorech, než aby si třeba hráči národní ligy brali volno v práci. Nevím, jestli menší děti vnímají zápas tak jako třeba my, ale i sebemenší vzbuzení chuti ke sportu u dětí je vždy krok správným směrem

Chystáte už nějaký další zápas?

Zatím jsme pořádali taková utkání dvě, nicméně akce jsou to vydařené, takže uvidíme, co přinesou další sezóny.

Jaké jsou ohlasy od lidí a především od dětí?

Tak je samozřejmě trochu zvláštní pořádat School Match, když jsme sami školáci, letos navíc se jednalo o litý boj o předposlední místo v soutěži, nicméně děti vypadají nadšeně a zapáleně do fandění i samotné hry, což je za mě to nejdůležitější a i důvod, proč se takováhle akci vyplatí. A jak nám loni jeden klučina po prohraném zápase řekl: „Maminka říkala, že jednou vyhraješ a jednou zase prohraješ."

Na utkání se přijeli podívat také zástupci superligového Tatranu Střešovice, jaké to pro vás bylo?

Tak je to určitě povzbuzující, nicméně s Jonášem Kreysou si někteří z nás mohli zahrát i osobně v týmu, když u nás ještě působil a Adam Tlapák vypomáhá v našem mužském Áčku. Myslím, že to byl zážitek hlavně pro děti v hledišti, my jsme se přeci jen více věnovali utkání.

A co bys řekl na probíhající sezonu?

Letošní sezona se nám jako týmu skutečně příliš nevydařila, na druhou stranu už před sezonou bylo jasné, že výrazná generační obměna nás trochu odsuzuje hrát na nižších příčkách, než jsme byli zvyklí. Nicméně v průběhu sezony jsme se zápas od zápasu zvedali, dorostenci a noví junioři se v týmu zapracovali, a myslím, že když zvládneme být nakonec předposlední, můžeme to i brát jako úspěch. Play-off nás bohužel nečeká, ale zase si užijeme dříve ten pravý off-season.


Superligová návštěva

Studenti nebyli jediní, kteří zápas sledovali. Do haly zavítali také někteří hráči superligového Tatranu Střešovice. V hledišti děti mohly potkat bývalého domácího hráče Jonáše Kreysu, nebo obránce Adama Tlapáka. „S Jonášem Kreysou, který pochází z Plzně, známe hodně hráčů, trenérů a lidí, kteří se podílejí na plzeňském florbalu. Myslím, že je to super nápad jak šířit florbal už v takhle nízkém věku a získat díky tomu na zápasy super atmosféru,“ řekl Tlapák. Jeho spoluhráč Kreysa by dokonce do utkání rád i naskočil. „Kdybych byl o rok mladší a byla by ta možnost, určitě bych rád klukům pomohl.“

Střešovičtí hráči si také nemohli stěžovat na nedostatek pozornosti. „Autogramů bylo nespočet, podepisovali jsme své kartičky, nakonec i obaly mobilů, trička, vaky na záda a další věci,“ dodává Tlapák. Oba také během druhé přestávky využili možnost zahrání si s dětmi a po konci utkání předali ocenění nejlepším hráčům zápasu.

KB liga juniorů

Obrázek