ÚČASTNÍCI DRUHÝCH OPRAV JSOU KOMPLETNÍ, PLAY-OFF B VSTUPUJE DO DALŠÍ FÁZE

28. 3. 2018

Účastníci play-off B mají za sebou čtvrtfinále, které určilo dvě dvojice pro další fázi této části, nazvanou Opravy 2. V té se mezi sebou potkají Ostrava s Pardubicemi a Vítkovice s Ústím. ​

V úterý byli postupující Pardubice doplněny mladými hráči Ústí, kteří v dohrávaném druhém zápase porazili Mladou Boleslav na její palubovce. Ústečtí hráči během celého utkání drželi mírný náskok, o ten však v úvodu třetí třetiny přišli. Obrat se ovšem mladoboleslavským nepovedl, neboť v posledních dvanácti minutách udělali pár chyb, a ty dokázali ústečtí potrestat a tím si zajistit postup do další fáze. Klíčovou postavou zápasu byl domácí Ondřej Kawulok, který zaznamenal hattrick a dvě úspěšné přihrávky.

Ve středu se k postupující dvojici přidaly oba ostravské týmy. Nejprve ostravští mladíci zvládli klíčový zápas v Plzni, když porazili stejně staré protivníky vysoko 8:2. Hvězdou utkání byl Matyáš Šindler  šesti asistencemi. O hodinu později je pak napodobili i hráči z z Vítkovic, ti před domácím publikem udolali Spartu těsně 5:4. Dramatické utkání se rozhodovalo až v samotném závěru, kdy tuto pasáž zvládli lépe domácí hráči a probojovali se tak do dalšího pokračování soutěže.

Prvním postupujícím do Oprav 2 se stali už po víkendových zápasech hráči Pardubic, kteří si po sobotním vítězství v prodloužení poradili s Otrokovicemi i v nedělním utkání. Rozhodujícím momentem druhého duelu byla druhá třetina, ve které pardubičtí dokázali zápas otočit a dotáhnout jej do vítězného konce. Série mezi Ústím a Mladou Boleslaví má za sebou pouze jediný zápas a v něm si první bod připsali hráči ústeckého klubu. Ti si v první části vytvořili menší náskok, který po vyrovnané prostřední třetině navýšili ve třetí části a dostali se v sérii do vedení. V utkání zazářil mladoboleslavský Patrik Rozkovec, který si připsal hattrick, jenže ani to jeho týmu k výhře nestačilo.

Výsledky čtvrtfinále (play-off B):

Sokol Pardubice - PANTHERS OTROKOVICE 7:6p, 6:3 konečný stav série 2:0

1.SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha UNYP 7:8pn, 2:4, 5:4 konečnýstav série 2:1

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FbC Plzeň 11:5, 8:11, 8:2 konečnýstav série 2:1

Florbal Ústí - Technology Florbal MB 9:5, 11:9 konečnýstav série 2:0