​​​​​​​

1. LIGA: ČELO TABULKY BEZE ZMĚNY, KLADNO SE STARTEM NADĚLOVALI

13. 1. 2019

Sobota byla důležitým dnem pro 1. ligu mužů. Uskutečnilo se hned pět utkání 19. kola, ve kterých se rozhodovalo také o podobě čela tabulky. Hattrick Brno ale nestačil na Exelsior Havířov a zůstal druhý. Start98 se opět přiblížil k play-off, když jasně porazil Ústí. Nejvyrovnanější bitva se konala v Litvínově, kde výsledkově zaváhaly České Budějovice. V neděli pak Kanonýři Kladno ve výjezdním utkání v Lounech zničili Náchod.

Jako favorit přijely Karlovy Vary do Ostravy, kde je čekal tamější MVIL. První gól však dali právě domácí hráči. Západočeši nakonec situaci vyřešili dobře, protože do konce první části obrátili na 2:1 a dále zvyšovali skóre podle svých představ. Hurrican tak navázal na páteční výhru z Havířova a výjezd uzavřel se stoprocentní bilancí bodů.

Zápas Petrovice–Chomutov musely rozhodnout branky ve třetí třetině. Po dvaceti minutách se výsledek vyvíjel příznivě pro Chomutov, který vedl o dvě trefy. V další fázi utkání ovšem Petrovice začaly úspěšně stahovat ztrátu a pár sekund před závěrem dějství srovnal Radim Madecký. Severočeši tak opět usilovali o náskok po přestávce, což jim i vyšlo. Vítězství přesto musel pojistit těsně před posledním hvizdem Ondřej Halej, což znamenalo vítězství Chomutova 7:5.

O možnost jít do čela první ligy přišel Hattrick. Brněnské mužstvo podlehlo domácímu Exelsioru Havířov 7:4. Jako klíčové momenty se ukázaly dva vlastní góly hostů při jejich hře bez brankáře. Díky nim florbalisté Havířova utekli z těsného rozdílu 5:4 na klidnější stav 7:4. Závěr zápasu byl napínavý také v Litvínově, kde se hrálo prodloužení díky gólu Štírů na 6:6 ze 60. minuty. Přidaný čas ale zvládli hráči Bivoje, za něž se střelecky prosadil Tomáš Sattler.

Přesvědčivé skóre si naopak vybojoval Start98, když doma rozdrtil Florbal Ústí. Přestože hosté uzavřeli první třetinu vítězně 1:0, druhá část měla naprosto opačný průběh. Pražané v ní nasázeli do sítě soupeře pět branek a ani ve třetím dějství nepřipustili žádný problém. „Trefili jsme sestavu, zátěž, odpovědnost a především góly se rozdělily mezi všechny lajny,“ viděl hlavní faktory úspěchu trenér domácích Ondřej Neuman. Start98 si tím upevnil deváté místo a stále pomýšlí na play-off.

Kanonýři Kladno v nedělním výjezdním utkání v Lounech přivítali Náchod. Tamnímu publiku se předvedli v opravdu dobrém světle, když svého soupeře doslova přejeli vysokým skóre 16:3. Hattricky si připsali kladenští hráči Tomáš Nushart a Jakub Pecha. Podobný počin se podařil také Janu Světlíkovi z Náchoda, který tak zaznamenal všechny branky svého týmu.