​​

1. LIGA MUŽŮ: DOMÁCÍ TÝMY STOPROCENTNÍ

2. 3. 2019

Favorité play-off 1. ligy Black Angels a Hattrick Brno své první zápasy čtvrtfinále ovládli velice přesvědčivě. Chomutov po boji zdolal Ústí nad Labem a Kladno zkolabovalo na hřišti Karlových Varů.

Chomutov v zápase s Ústím ztartil náskok 2:0 i 3:2. Branka na 4:3 však již byla vítězná a hosté na ni nedokázali reagovat. Když minutu před koncem inkasovali popáté, bylo rozhodnuto. Domácí táhl především Štěrba, který vstřelil první dvě branky zápasu.

Ještě v polovině utkání vedli Black Angels nad Havířovem těsně 3:2, do konce druhé třetiny ovšem dokázali svůj náskok navýšit až na 6:2. Tato silná pasáž utkání jim nakonec zajistila konečné vítězství 8:5. Domácí k výhře dovedla především trojice Renčín, Boček a Kopecký, která se postarala o šest branek.

Brněnský Hattrick doma zdecimoval štíry z Českých Budějovic, když jim za dvě třetiny vstřelil dvanáct branek. V té třetí přidal dalších pět gólů a vyhrál jednoznačně 17:4. Velkou formu si do play-off přenesl vítěz kanadského bodování základní části 1. ligy Luděk Ondráček, v zápase zaznamenal šest bodů za tři branky a stejný počet nahrávek.

V souboji týmů, které na sebe zbyly, začalo Kladno na půdě Karlových Varů podstatně lépe, když v sedmé minutě vedlo 4:1 a měla nakročeno k úspěšnému průběhu utkání. Poté však přišel kolaps Kanonýrů a zejména šest branek v rozmezí padesáté a šedesáté minuty jim zlomilo vaz. Domácí florbalisté vyhráli úvodní zápas série 11:5. Třebaže kladenský trenér Dušan Přívara před začátkem čtvrtfinále upozorňoval na karlovarskou dvojici Strachota - Klápa, tak prvně jmenovaný zaznamenal šest kanadských bodů, druhý pouze o jeden méně.