1. LIGA MUŽŮ: OSTRAVA VÍTĚZÍ POPRVÉ V ROČNÍKU, BRNO JE STÁLE BEZ PORÁŽKY

21. 10. 2018

Hattrick Brno je i po devátém kole první ligy v jejím čele. Tentokrát si poradil s Petrovicemi výsledkem 9:2. Souboj o druhou příčku zvládli přesvědčivě Black Angels, kteří nastříleli 14 tref Exelsioru Havířovu. Úvodní výhru sezóny oslavil MVIL Ostrava díky úspěchu nad Kanonýry Kladno.

Hattrick Brno doma přivítal Petrovice a i přesto, že po šesti minutách prohrával 0:2, ve zbytku utkání dominoval a svého soupeře zdecimoval poměrem 9:2. K tradičně produktivní brněnské dvojici Luděk Ondráček – David Coufal se přidal David Sládeček, který k výhře svého mužstva přispěl třemi góly. Brno tak zvítězilo i podeváté v řadě. Jediným letošním zaváháním Hattricku je výhra v prodloužení ve čtvrtém kole na hřišti Kladna.

Florbalisté Karlových Varů v domácím prostředí porazili Slovan Havířov přesvědčivě 8:5. Udělali tak významný krok k udržení svých pozic v osmičce zaručující účast v play-off. K výhře svého celku nejvíce přispěl Michal Klápa, který vstřelil čtyři branky a na jednu přihrál. Stejný příspěvek havířovského Šimona Kuczery hostům nestačil.

Velká bitva se odehrála v Chomutově, kde domácí tým sehrál vyrovnaný duel s hosty z Ústí nad Labem. Chomutov po dvou třetinách vedl 3:0 a měl nakročeno k vítězství za tři body. V poslední části utkání se hráči Ústí nad Labem zmobilizovali a dokázali vyrovnat. Bonusový bod v prodloužení brali domácí, když rozhodl jejich klíčový hráč Petr Pastor. Chomutov se tím posunul na třetí příčku tabulky.

Náchod zaznamenal vysoké vítězství. Dosud předposlední tým soutěže si poradil s Bivojem Litvínov vysoko 12:6 a odčinil svůj debakl od Slovanu Havířov z minulého kola. Za Východočechy vynikli v bodování Petr Černý (4+0) a Vojtěch Bureš (3+1), kterým však za hosty konkuroval Daniel Hulič (2+2). „Dvě třetiny solidní výkon. V první půlce třetí třetiny jsme ale totálně vypadli ze hry a zbytečně si zkomplikovali zápas,“ narážel kouč Náchoda Tomáš Třešňák na tři inkasované góly během poslední části.

Poprvé v sezóně zvítězil MVIL Ostrava, jenž bodoval nad Kladnem. Kanonýři vedli už 4:1, jenže pak šli do tří a bránili se v pětiminutovém oslabení. Ostravané začali postupně obracet skóre na svoji stranu, což dokončili ve třetím dějství. Rozdílovou branku vstřelil za domácí mužstvo Michal Dombrovský. Středočeši, kteří bojují o play-off, tak utrpěli překvapivou ztrátu bodů.

Jednostranný duel s úspěšným výsledkem pro Start98. Tak dopadlo měření sil, jež hostily České Budějovice. I když domácí Štíři na začátku druhé třetiny prohrávali už 0:3, ještě zabojovali a v přesilovce snížili manko. Výkon Pražanů to ovšem nezastavilo a hosté nadále měli přesnou koncovku. Skóre 9:2 jim dovolilo jít na desáté místo soutěže.

Drtivá výhra míří i na konto Black Angels, kteří si poradili s Exelsiorem Havířov. Domácí florbalisté kontrolovali zápas již od první třetiny a udělali si dostatečný náskok. Průběžný stav 4:0 po dvaceti minutách stále vylepšovali a utkání završili osmi góly ve třetí části. Hranice pěti bodů dosáhli Jan Hněvkovský (4+1) a Jakub Renčín (3+2). Havířov proto spadl na čtvrtou pozici, zatímco Black Angels obsadili druhou příčku za suverénním Hattrickem.