​​​​​​​

1. LIGA MUŽŮ: TŘI TÝMY JSOU V SEMIFINÁLE, ÚSTÍ VYUŽILO DOMÁCÍ PROSTŘEDÍ

9. 3. 2019

1. liga mužů zná po sobotních utkáních již tři postupující do semifinále. Black Angels slaví postup po přestřelce v Havířově, Karlovy Vary dokonaly obrat v Kladně v prodloužení a Hattrick Brno zakončil sérii s Českými Budějovicemi dvouciferným počtem branek. Ústí využilo domácí prostředí, druhou výhrou v řadě otočilo vývoj série s Chomutovem, který bude v neděli čelit mečbolu. Začaly také boje o záchranu, v nichž Petrovice porazily MVIL a Slovan Havířov díky sedmi gólům v druhé části udolal Náchod.

Havířov vstupoval do utkání před domácími fanoušky proti Black Angels s nožem na krku a hned po čtyřiceti osmi vteřinách hry otevřel skóre utkání. Jenže to mu vydrželo pouze minut, domácí se v první třetině dostali ještě jednou do vedení, do kabin ale nakonec odcházeli šťastnější Black Angels. Týmy se ve druhé třetině přetahovali do vedení, ani tentokrát se ho Havířovu nepovedlo udržet na své straně. I přes viditelnou snahu se jim poté už nepovedlo srovnat a Black Angels slaví postup do semifinále.

Také Kladno využilo domácí prostředí ke zlepšení svého výkonu a brzy se ujalo vedení. V polovině utkání dokonce vedlo o tři branky, ani to mu však na prodloužení čtvrtfinálové série s Karlovými Vary nepomohlo. Hurrican na konci druhé části využili přesilovku, devět minut před koncem už srovnávali na 5:5 a třetí utkání série dospělo až do prodloužení, kdy v čase 64:45 ukončil Kanonýrům sezonu Svatek a poslal hosty do semifinále.

Druhý tým základní části 1. ligy mužů neponechal ve třetím zápase s Českými Budějovicemi nic náhodě a začal do toho pořádně šlapat již od prvních vteřin. Vedení se ujal po čtrnácti vteřinách hry a ve 13. minutě už vedl 5:0. Štírům se sice v závěru třetiny povedlo snížit na rozdíl tří branek, ale více už se na dostřel nedostali. Hattrick si pohodlně hlídal své vedení, podruhé v sérii nastřílel soupeři dvouciferný počet branek a také on je jistým účastníkem semifinále.

Jediná čtvrtfinálová série, která nemohla v sobotu poznat postupujícího, byla mezi Chomutovem a Ústím. Za stavu 1:1 na zápasy se přesunula do Ústí nad Labem, kde více než tři sta fanoušků vidělo šestnáctigólovou přestřelku. Chomutov se během prvních čtyř minut dostal do dvougólového vedení, zbytek první třetiny ale patřil Ústí, v 18. minutě zkompletoval hattrick Viktor Kopecký a domácí vedlo 4:2. Chomutovští poté museli po celý zápas dotahovat a ke srovnání neměli daleko v závěru duelu, v 57. minutě snižovali na 7:6, ale Ústí rychle zareagovalo a vedení dokázalo udržet. Série tak bude pokračovat v neděli 10. března v 17:00 v SC SLUNETA za stavu 2:1 na zápasy pro Ústí.

Boj o záchranu začaly úspěšně domácí týmy

Stejně jako v Superlize vypukly v sobotu i v 1. lize mužů boje o záchranu. O výsledku prvního střetnutí mezi Petrovicemi a MVILem rozhodla první třetina, kterou domácí ovládli 4:0. Do poloviny utkání si vypracovali šestibrankový náskok a mohli být klidnější, i když Ostrava nic nebalila a snažila se dostat zpět do zápasu. „Přestože výsledek vypadá jednoznačně, zejména ve druhé třetině nás MVIL přehrával a čtyřikrát Janíka zachránila tyč,“ hodnotil kouč Petrovic Vlček.

Také zápas druhé série 1. kola play down skončil výsledkově jasnou výhrou domácího mužstva. Po dvaceti minutách držel Havířov hubený jednogólový náskok, ve druhé třetině se ale s přesnými zásahy Slovanu roztrhl pytel, domácí ovládli třetinu jasně 7:0, což rozhodlo o osudu celého utkání. Náchod sice ve 49. minutě snižoval na 8:3, ale více už výraznou ztrátu nedotáhl.