{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

1. LIGA MUŽŮ: ÚSTÍ SROVNALO KROK S CHOMUTOVEM

Obrázek ke článku
3. 3. 2019

Prvoligové čtvrtfinále má jednu zamotanější sérii. Ústečané totiž druhý zápas play-off zvládli na výbornou a z Chomutova si odvezli vítězství. V ostatních dvojicích úřadovaly opět domácí celky, které tak mohou příští víkend postoupit do semifinále a tím své soupeře vyřadit definitivně ze hry.

Brněnský Hattrick druhé setkání s Českými Budějovicemi zvládl. Ačkoliv se nejednalo o přestřelku, jako tomu bylo v sobotním měření sil, florbalisté z jihomoravské metropole tentokrát z boje vyšli s čistým štítem a ani jednou neinkasovali. Na dvou ze čtyř gólů se podílel Luděk Ondráček. Pětatřiceti přesnými zákroky poté podržel svůj tým Filip Kejík. V Karlových Varech padlo celkem třináct branek. Osm z nich obstarali domácí hráči, jimž tak náleží mečbol a o svém postupu mohou rozhodnout už v příštím zápase.

Necelé tři stovky diváků sledovaly marné dotahování manka v podání Kanonýrů, jenže to skončilo úderem sedmačtyřicáté minuty. Od té doby bylo k vidění pouze vyloučení na straně domácích mužů. V Čakovicích opět řádili florbalisté Black Angels, jejichž výkon gradoval a přinesl jim zisk druhého bodu v sérii proti havířovskému Torpedu. Hattrickem řídil vítězství Jakub Renčín, na druhé straně měl správně seřízená mířidla Jakub Vilím. Podaří se Havířovu ještě zvrátit nepříznivý stav série?

K dramatu se schyluje mezi Chomutovem a Ústí nad Labem. Ústečané si zařídili čtyřbrankový náskok, o který v následujícím průběhu už nepřišli. Vysoké číslo padlo v počtu vyloučených, kdy bylo uděleno celkem čtrnáct trestů. Ani jedna početní výhoda ale nebyla využita. Kdo v sérii vybojuje druhý bod?

2. zápasy čtvrtfinále play-off 1. ligy mužů

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Štíři Č. Budějovice 4:0, stav série 2-0

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 8:5, stav série 2-0

BLACK ANGELS - Florbal Exelsior Havířov 9:2, stav série 2-0

Florbal Chomutov - Florbal Ústí 3:8, stav série 1-1

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek