BLACK ANGELS JSOU SUPERLIGOVÍ!

6. 4. 2019

Prvoligová soutěž už má za sebou finálovou sérii mezi Hattrickem Brno a Black Angels. Pražané v dramatickém třetí utkání rozhodli v prodloužení, čímž si zajistili postup do Tipsport Superligy! Jihomoravané budou mít možnost postupu v baráži, kterou sehrají s lepším z dvojice Bulldogs Brno – Znojmo.

Sportovní halu Maloměřice zaplnilo tři sta fanoušků, kteří dali tomuto klání patřičný efekt. Obě strany podporovaly své vyvolené, avšak zvítězit mohl pouze jeden. Brňané si do poloviny základní hrací doby vytvořili dvoubrankový náskok, o nějž ještě v té samé třetině přišli. V rozmezí jedné minuty a třiceti vteřin totiž dvakrát asistoval u gólové příležitosti Jakub Boček. Hosté se zpočátku třetí fáze dostali poprvé do vedení, ale Brno získalo výhodu zpět na svou stranu. Vyrovnat a poslat třetí vzájemný duel do prodloužení se podařilo tři a půl minuty před koncem Matěji Bočkovi. Nad rámec základní hrací doby se hrálo pouze přes dvě minuty, kdy se ujala akce, na jejímž konci stál Jakub Renčín. Black Angels tak slaví postup do nejvyšší mužské soutěže!

Prodlužovalo se také v Havířově, kde Slovan zdolal Petrovice v polovině nastaveného času, čímž místní florbalisté snížili stav série na 1-2. O prvním havířovském bodu rozhodl Matěj Smeták, který tak odčinil svůj neproměněný nájezd z třiapadesáté minuty.