BLACK ANGELS SESTŘELILI BRNO PODRUHÉ V ŘADĚ!

31. 3. 2019

Ve finále prvoligové soutěže mužů se lépe jeví prozatím florbalisté Black Angels, kteří mají na svém kontě už druhý bod. Brno sice dvakrát vedlo, ale domácí hráči byli v koncovce lepší a před více než dvěma stovkami diváků slavili vítězství 8:5. V play-down se daří Petrovicím, Náchod naopak proti Ostravě srovnal na 1-1.

Skóre se v Čakovicích otevíralo poměrně brzy ranou Jakuba Hromady, nejproduktivnějšího muže druhého finálového klání, který nasbíral pět kanadských bodů za hattrick a dvě nahrávky. Diváci měli o zábavu postaráno. V polovině hry viděli vyrovnávací trefu Jana Grábla a jelo se opět od nuly. Hattrick se dostal dokonce dvakrát do vedení, ale o jednobrankový náskok pokaždé přišel. Domácí muži si podmanili třetí část zápasu, kterou vyhráli poměrem 4:0 a do jihomoravské metropole jedou s vedením 2-0 v sérii.

Florbalisté z Náchodu ve druhém domácím utkání už nezaváhali a dokráčeli si k vítězství nad ostravským MVILem. Ostravané si dlouho drželi naději k úspěchu, jenže jejich soupeři byli ve třetí třetině suverénní a nasázeli celkem šest branek. Rozhodlo především posledních pět minut základní hrací doby, kdy se výsledek začal rýsovat ve prospěch Náchodu. Vedení 2-0 v sérii si zajistili hráči Petrovic, kteří v meziměstském derby porazili havířovský Slovan. Tentokrát bylo k vidění ještě více akcí, z nichž byli efektivnější právě domácí. Obě série se teď přesunou do Ostravy a Havířova.