{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

BOJE O SUPERLIGU SE VRACÍ DO HAVÍŘOVA

Obrázek ke článku
16. 4. 2018

Série mezi Florbalem Havířov a Královskými Vinohrady míří do pátého utkání. Vinohrady v neděli svůj první mečbol nevyužily, a Havířov tak dostal možnost stav série dorovnat. Rozhodující utkání se odehraje ve středu večer v Havířově.

7 : 10
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:20:54:3 -:-
Branky: 2. Ondřej Rychetník, 5. Jan Linhart, 14. Zbyněk Stuchlík, 46. Martin Skřivánek, 54. Martin Skřivánek, 55. Zbyněk Stuchlík, 56. Martin Skřivánek - 11. Richard Kraus, 14. Matěj Černý, 21. Pavel Kožušník, 28. Matěj Černý, 29. Marián Kloza, 34. Pavel Kožušník, 38. Tomáš Vlach, 44. Matěj Černý, 53. Adam Klimeš, 60. Vojtěch Mžyk, 60. Adam Klimeš

Ve čtvrtém utkání finálové série Vinohrady na sobotní výhru nenavázaly, byť svou cestu za postupem, který je čekal na konci případného vítězného utkání, odstartovaly lépe než soupeř. Už po jednasedmdesáti vteřinách otevřel skóre Ondřej Rychetník a po třech minutách se přidal i autor čtyř z pěti sobotních branek Jan Linhart. Havířov zvládl srovnat, o nerozhodný stav ale přišel opět bleskově, během třinácti vteřin.

Do druhé třetiny vstupovaly domácí Vinohrady s jednogólovým vedením, ne jejím konci ztrácely na soupeře čtyři branky. Havířov potrestal nejen vyloučení domácího hráče, ale především neproměňovaní šancí domácích hráčů. Zatímco Havířovu na pět branek stačilo šest střel, ani jeden z osmi pražských pokusů se neujal. Nevydařená druhá třetina v konečném výsledku stála pražský tým konec série, naopak střelecká úspěšnost vynesla Havířovu naději na pokračování série. Na tři z pěti branek přitom nahrával Adam Klimeš.

Ve třetí třetině se Vinohrady s čerstvým brankářem v zádech pokusily výsledek zvrátit. Jiří Buchta se ale více naběhal, než nachytal. Navíc to byla právě vinohradská branka, v níž se míček válel nejdříve. Naději na straně SKV ale vykřesal Skřivánek. Ve třiapadesáté minutě ještě jednou úřadoval Klimeš, po té si slovo vzali bratři Stuchlíkovi společně se Skřivánkem, když se během tří minut přičinili o tři góly. Utkání nabralo zajímavý směr, poslední pětiminutovka ale zvrat nenabídla. Havířov pouze kosmeticky upravil skóre gólem tři vteřiny před koncem, a to se tak po přestřelce zastavilo na výsledku 7:10.

Oba týmy se nyní připravují na páté utkání finálové série, které bude pro vítězný tým posledním v sérii. Hrát se bude ve středu 18. dubna v 19:00 v Havířově.

Tabulka soutěže
Obrázek