BRNĚNSKÉ DERBY OVLÁDLI BULLDOGS, TĚSNÝ SOUBOJ PRO LETKU

12. 9. 2021

Městský souboj dopadl jasným skóre pro domácí florbalisty. Bulldogs v prvoligové bitvě o Brno porazili Gullivers 8:1 a po dvou utkáních zůstávají stoprocentní. Až do prodloužení dospělo střetnutí Slovanu Havířov s Letkou a pohodlným skóre uspěly České Budějovice.

K vítězství z brněnského duelu se přiblížili Bulldogs už během první třetiny. Úvodní dějství ovládli jednoznačně 4:0 a díky dalším trefám ve třetí fázi výsledek potvrdili. Hattrickem podpořil domácí klub Matyáš Němec, jehož doplnili tříbodoví Josef Žižka (2+1) s Adamem Konečným (1+2). V poslední části zápasu dokonce padl trest v podobě ČK3 pro buldočího Jana Vojtíška.

Vydařený obrat ukázala Letka, která v prodloužení přetlačila Slovan Havířov. Domácí hráči byli ve vedení 1:0 a 2:1, jenže ani jednou náskok neudrželi a dvěma góly Dominika Hubla se výsledek přetočil na stranu hostů. Letka tak vítězí i podruhé v ročníku a drží se na horních příčkách tabulky. Uspěly také České Budějovice, k jejichž výhře 9:2 nad Petrovicemi přispěl třemi góly a třemi asistencemi Jan Králík.

Výsledky 2. kola 1. ligy mužů

Bulldogs Brno - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:1 (4:0, 0:0, 4:1)
Branky:
5. Žižka, 8. Němec, 19. Němec, 20. Němec, 43. Černovický, 47. Konečný, 50. Sedmera, 52. Žižka – 59. Kouřil. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 3:1, navíc Vojtíšek (BUL) ČK3+5. Využití: 0:0. Diváků: 151. Zásahy brankářů: Haltmar 20 – Krupa 14, Lysák 3. | ONLINE | OHLASY

Z.F.K. Petrovice - FBC Štíři Č. Budějovice 2:9 (1:1, 1:2, 0:6)
Branky:
17. Firda, 25. Firda – 2. Žáček, 33. Šimek, 36. Drobiš, 47. Camrda, 47. Králík, 48. Králík, 53. Šimek, 56. Králík, 59. Drobiš. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Bogdański 16 – Macek 16. | ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

TJ Slovan Havířov - FBC Letka Toman Finance Group 2:3p (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Branky:
11. David, 40. Kozelský – 39. Jurdzin, 48. Hubl, 63. Hubl. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 95. Zásahy brankářů: Vrba 22 – Hrabáček 27. ONLINE | OHLASY