{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRNĚNSKÝM DERBY ZAČÍNÁ PRVNÍ LIGA, VARY HOSTÍ ÚSTÍ

Obrázek ke článku
5. 9. 2020

Poprvé po půl roce se odehrají utkání některé z elitních florbalových soutěží. O víkendu začíná nový ročník první ligy mužů, v němž se uskuteční velké derby. V úvodním duelu sezony proti sobě nastoupí brněnští Bulldogs a Gullivers. Jeden zápas se však i odložil.

Brno a Havířov jsou jediná města, jež budou mít v novém ročníku první ligy dva zástupce. A právě jihomoravskou bitvu Bulldogs versus Gullivers přiřadil los hned na úvodní kolo soutěže. Předchozí vzájemné souboje přinesly napínavý florbal, kdy Sokol ještě v posledních minutách snižoval náskok papírového favorita. Buldoci však obě minulá utkání nakonec výsledkově zvládli – uspěli 7:4 a 5:4.

Pro Bulldogs se nadcházející sezona stává další šancí na návrat do Livesport Superligy. Na jaře jim slibnou příležitost zhatil předčasný závěr všech soutěží kvůli koronaviru. Bývalý účastník nejvyšší soutěže si tak vybojoval čtvrtfinálový mečbol proti Torpedu Havířov, ale už nedostal možnost ho proměnit. Gullivers naopak chtějí být lepší než v uplynulé základní části, kdy jim chyběl jediný bod k postupu do předkola play-off.

Už před startem první ligy nastoupili buldoci ve vrcholové skupině Poháru Českého florbalu. Brňané porazili Otrokovice (3:2p) se Znojmem (6:5p) a zajistili si osmifinále, které je na programu v listopadu. Jestli potvrdí slibnou formu i proti Gullivers, se ukáže v neděli od 17 hodin v hale Vodova.

Na úvod soutěže se ale také jeden zápas odkládá. Po dohodě klubů se z preventivních důvodů přesunuje termín duelu mezi Kanonýry Kladno a nováčkem FBC Letka. Moravskoslezský tým si tak musí na historickou premiéru v první lize zatím počkat. 

Proběhne však měření sil dvou adeptů na nejvyšší příčky tabulky. Karlovy Vary, které v předešlé sezoně ovládly základní část, narazí na Florbal Ústí. Severočeši posledně obsadili čtvrtou pozici, a jelikož udrželi kádr pohromadě, chtějí opět bojovat nahoře. Hurrican proto pro ně bude kvalitní prověrka do zahajovacího utkání. Hraje se v neděli od 17.30 na hřišti Varů.

Speciální zápas chystá Znojmo, jež při otevíracím duelu sezony hostí České Budějovice. Každý fanoušek dostane při vstupu do haly drobný dárek. Do soutěže vstoupí také Chomutov doma proti Slovanu Havířov nebo Jaroměř s Petrovicemi. Florbalisté Torpeda Havířov pak přivítají Start98 Kunratice. Kompletní přehled najdete ZDE.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek