BRNO VYKRADLO VE ŠLÁGRU KOLA VARY, KLADNO PORAZILO LETKU

23. 1. 2022

Nedělní podvečer nabídl dva zápasy 23. kola první ligy mužů. Letka vyzvala na domácím hřišti Kladno, na které po velkých zvratech nestačila. Brněnští florbalisté z Bulldogs zavítali do Karlových Varů, kde dokázali urvat cenné vítězství a posunout se na třetí místo tabulky.

První utkání dne hrála Letka s Kladnem. Domácí se ujali po sedmi minutách dvoubrankového vedení. Kladno však dokázalo do konce první třetiny otočit stav utkání ve svůj prospěch a po první třetině se šlo za stavu 3:2 pro hosty. Ve druhé části se opět změnil obraz hry a Letka dokázala otočit na 4:3. Aby zvratů nebylo málo, tak třetí třetinu ovládlo Kladno, které násazelo Letce tři góly a zvítězilo 6:4. Velký podíl na vítězství Středočechů měl Ondřej Papoušek (2+1).

Ve Varech se odehrála větší přestřelka. Karlovarští se ujali jednobrankového vedení, které udrželi až do konce první třetiny. Druhá část nabídla brankové hody a přetahovanou o průběžné vedení, kde domácí tahali za kratší konec. Varům se povedlo na 5:5 vyrovnat deset minut před koncem. Jenže necelých osm minut před koncem dostalo Brno možnost nájezdu, který se štěstím proměnil Jakub Marek a poslal Brno zpět do vedení. Do konce utkání dokázali hosté přidat ještě dvě branky a odváží si cenné tři body. Zatímco domácí táhla dvojice Michal Klápa (0+4) a Daniel Nicklas (3+0), tak hosté rozdělili své kanadské body na sedm hráčů.

Výsledky 23. kola 1. ligy mužů

FBC Letka Toman Finance Group - Kanonýři Kladno 4:6 (2:3, 2:0, 0:3)
Branky:
3. Vojáček, 7. Georg Mahla, 28. Šincl, 35. Hložanka – 9. Papoušek, 14. Šefčík, 20. Bohuslávek, 42. Veselý, 46. Papoušek, 60. Bachmaier. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Diváků: 82. Zásahy brankářů: Fučík 32 – Macík 24. | ONLINE | VIDEO

FB Hurrican Karlovy Vary - Bulldogs Brno 5:8 (1:0, 3:5, 1:3)
Branky
: 5. Zapletal, 26. Nicklas, 27. Strachota, 37. Nicklas, 51. Nicklas – 22. Němec, 24. Konečný, 25. Žižka, 28. Marek, 29. Mráz, 53. Marek, 56. Sedmera, 60. Pešák. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 91. Zásahy brankářů: Váradi 7, Zavadil 12 – Haltmar 19. | ONLINE