BULLDOGS VYVÁZLI S ČISTÝM ŠTÍTEM, VARY MUSELY DOHÁNĚT

14. 9. 2020

Prvoligová soutěž mužů má za sebou druhé kolo, které bylo opět zajímavé. Letka si hned ve svém prvním střetnutí připsala cennou výhru proti oslabenému Chomutovu, Bulldogs udrželi čisté konto proti Jaroměři a nejvyrovnanější partii sehrál Slovan s Karlovými Vary.

Ústečané nedokázali své příležitosti přeměnit v potřebný počet gólů k tříbodovému zisku, ačkoliv své soupeře přestříleli. Se Znojmem si zahráli prodloužení, v němž po necelých pěti minutách rozhodl v ústecký prospěch Martin Fuchsig.

„První dvě třetiny od nás určitě nebyly ideální, ve středu hřiště jsme měli hodně ztrát. Pak jsme začali být aktivnější a v prodloužení jsme asi zaslouženě vyhráli,“ hodnotil triumf ústecký trenér Vladimír Trčka.

Základní hrací doba nestačila ani florbalistům Slovanu Havířov, jimž se podařilo proti Karlovým Varům dvakrát dostat do vedení. Vyrovnávací trefa přišla až půl minuty před závěrečnou sirénou. Nájezdová loterie dopadla lépe pro hosty ze západu.

Torpedo Havířov na jihu Čech neuspělo. Proti Českým Budějovicím šlo o pořádnou přetahovanou, Štíři rozhodli až v první půli třetí třetiny. Nezastavitelným se stal Jan Procházka, jemuž se podařilo skórovat celkem pětkrát. Na ostravské hale Sareza si užilo gólovou podívanou přes sto fanoušků. Domácí Letka šla do pohodového vedení 5:1, avšak florbalisté Chomutova nesložili zbraně a bojovali až do posledního hvizdu. Severočeši uhráli slušný výsledek, přestože přijeli bez několika hráčů hlavního mužstva. V sestavě se ale objevil bývalý superligový florbalista Petr Pastor, který se vrátil po téměř ročním zranění.

Čisté konto zaznamenal gólman Kryštof Bartek z brněnských Bulldogs, ten vynuloval útočné formace Jaroměře a nedopustil jim během šedesáti minut skórovat. Dominanci ve svém duelu převzal také druhý brněnský tým. Gullivers si hravě poradili s pražským Startem98. I přes vyrovnanou druhou část hry se prosadili osmkrát a brali tři body.