​​​​

ČESKÉ BUDĚJOVICE PORAZILY V DŮLEŽITÉM ZÁPASE START98, DERBY ZVLÁDLO ÚSTÍ

10. 2. 2019

Definitivně se rýsuje postupová osmička pro play-off první ligy. K tomu dopomohly i výsledky 24. kola, v nichž uspěly například České Budějovice nad devátým Startem98. V severočeském derby získalo plný počet bodů Ústí, které ustálo nápor Chomutova. Kromě toho Slovan Havířov překvapil favorita z Karlových Varů.

Na první příčce soutěže se zatím nic měnit nebude. Black Angels rozstříleli Exelsior Havířov na jeho hřišti a zůstávají lídrem ligy. Pražané si odvezli ze hřiště soupeře výsledek 13:5. A stejným skóre zvítězil i druhý Hattrick Brno v Petrovicích. Oba nejlepší týmy tabulky dělí jen celkový rozdíl branek.

Severočeský souboj Ústí–Chomutov probíhal velmi dramaticky. Hosté nejdříve vedli o dva góly, ale do konce první třetiny obrátilo Ústí na 4:2. Domácí hráči potom už ani jednou neprohrávali, přestože Chomutov ještě srovnal. Ústecký tým přečkal i dvě inkasované branky z 58. minuty a bral tři body za výhru 9:7. „Uspěli jsme díky produktivitě, gólům v oslabení i přesilovce a nepříliš dlouhým pasážím, kdy jsme určovali tempo hry,“ vyjádřil se trenér domácích Marek Vojta.

Jistotu play-off mají České Budějovice, které porazily devátý Start98. Jihočeši se drželi od prvního dějství ve vedení, což jim přineslo vítězství 7:3. „Po celé utkání jsme byli lepší. Komplikace přišla během třetí třetiny v dvojnásobném oslabení,“ uvedl budějovický kouč Lukáš Malý. Štíří si tak vytvořili na Kunratice dvě kola před koncem základní fáze náskok devíti bodů.

Na poslední sestupovou příčku spadl Litvínov. Hráči Bivoje herně nestačili na Náchod, jenž si poradil se ztrátou 0:2 a nakonec se radoval z výsledku 7:4. Rozdílové trefy však Východočeši zaznamenali až v 60. minutě. Krátce za sebou se zapsali mezi střelce Filip Geisler, Vojtěch Bureš a Josef Čejpa. Bitva o záchranu bude ale ještě napínavá – Náchod se touto výhrou totiž posunul před Litvínov pouze o jediný bod.

Slovan Havířov bojuje o udržení v první lize. V nedělním zápase však překvapil adepta na třetí místo Hurrican Karlovy Vary. Domácí hráči vyhráli 10:4 hlavně s přispěním Jiřího Gregora (1+5), jehož doplňovali Michal Kozelský (4+1) a Matěj Smeták (3+1). „Soustředěný výkon po celých šedesát minut a zasloužené tři body. Konečné jsme zvýšili produktivitu, vzadu super bloky a gólman,“ komentoval trenér Slovanu Václav Komačka. Hurrican sice i přes prohru zůstal třetí, ale dotáhlo se na něj Ústí.

Ještě více branek než v Havířově padalo na půdě Kladna. Kanonýři rozdrtili 20:3 MVIL Ostrava, který soupeři vzdoroval s devíti hráči do pole. Rovných dvanáct gólů nastříleli Miroslav Mayer (6+1) s Tomášem Nushartem (6+0).