CHOMUTOV NEZVLÁDL DRAMA S PELHŘIMOVEM, HAVÍŘOV UTRPĚL DEBAKL

10. 9. 2017

Úvodní víkend prvoligové soutěže čítal tři duely, v nichž padlo v průměru jedenáct branek. Do hry se dostali dva nováčci, kteří ale odešli ze hřiště s titulem poražených. Nejvíce návštěvníků dorazilo do chomutovské sportovní haly, přes sto šedesát jich zamířilo do Svitav.

Svěřenci Martina Bociana rozehráli svůj první zápas ve vyšší lize velmi dobře, když šli už po patnácti vteřinách do vedení. Oba celky se po celou základní hrací dobu přetahovaly o výsledek, o němž rozhodl padesát vteřin před koncem třetí třetiny zkušený Jaromír Lisa. Pelhřimovský útočník tak nedal Chomutovu šanci získat alespoň bod. „Nebyl to náš optimální výkon,“ ví moc dobře trenér domácích. Třikrát se prosadil Václav Fučík.

O zásah navíc má ve statistikách litvínovský Lukáš Pudil, jehož tým sestřelil Havířov 11:3. Loni třetiligový Slovan zareagoval až za stavu 0:5, kdy se prosadil Tomáš Daniš. Mužstvo z východu České republiky ke konci nevyužilo přesilovou hru ani trestné střílení.

Ve Svitavách bral plný počet bodů MVIL. Tomáš Svačinka navíc potvrdil, že to ve zdejším prostředí nebude mít jednoduché nikdo. Poslední rána do domácí svatyně zapadla deset minut před koncem utkání, poté se strhla ještě lavina vyloučení. Tři tresty obdrželi Ostravané, dva Svitavští. Během devíti vteřin navíc padly vyšší pětiminutové tresty za hrubost a bránění ve hře.