{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ČTVRTFINÁLE 1. LIGY NABÍDNE DERBY MEZI CHOMUTOVEM A ÚSTÍM

Obrázek ke článku
2. 3. 2019

Souboj mezi Chomutovem a Ústím bude mezi čtvrtfinálovými sériemi 1. ligy mužů zřejmě ten nejjiskřivější, půjde totiž o krajské derby. Oba vzájemné zápasy těchto dvou týmů v letošní sezoně skončily navíc těsném rozdílem, v obou případech slavil výhru domácí celek.

Chomutovští skončili s jednapadesáti body na třetím místě 1. ligy mužů, při výběru soupeřů pro čtvrtfinálové bitvy volili mezi Ústím a Kladnem, vybrali si mužstvo ze stejného kraje. „Samozřejmě jsme čekali, jaká možnost na nás zbyde, ale Ústí jsme si před play off přáli, takže jsme spokojeni,“ vyjádřil se k volbě na úvod chomutovský trenér Martin Bocian. Chomutov měl na výběr mezi pátým a šestým týmem tabulky, s oběma má navíc vyrovnanou bilanci ze základní části. „Ústí bylo naši volbou proto, že půjde nejen o čtvrtfinále, ale také o krajské derby. Ústí je silný soupeř a my se těšíme na jiskřivou sérii,“ vysvětlil důvod volby Bocian.

První vzájemné utkání letošní sezony se hrálo na domácí půdě Ústí a dospělo až do prodloužení, domácí zvrátili vedení zpět na svou stranu a zvítězili 4:3. V Chomutově se diváci dočkali většího počtu branek, sedmnáctigólovou přestřelku zvládli lépe opět domácí. „Očekávám vyrovnané zápasy, skvělou diváckou atmosféru a spoustu gólů,“ popsal Bocian výstižně, jak si myslí, že bude série probíhat.

„Naší silnou stránkou je jednoznačně kolektiv. Celou sezonu se potýkáme s marodkou a zdravotními problémy hráčů, přesto jsme byli třetí. Máme silný tým, tři vyrovnané pětky, které táhnou za jeden provaz,“ říká chomutovský asistent trenéra a předseda klubu v jedné osobě. A na co si musí třetí tým základní části dávat proti Chomutovu největší pozor? „Ústí je výborné ve speciálních situacích. Největší hrozbou budou přesilové hry a standardní situace v podání jejich první pětky.“

Tabulka soutěže

Obrázek