{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

DK BUDE ŘEŠIT UTKÁNÍ MVIL OSTRAVA – KANONÝŘI KLADNO

Obrázek ke článku
13. 3. 2018

Disciplinární komise se bude zabývat průběhem začátku prvního utkání čtvrtfinálové série play-off 1. ligy mezi týmy MVIL Ostrava a Kanonýři Kladno. Na začátku utkání padly dvě branky v rychlém sledu a za okolností, kterými se Disciplinární komise bude zabývat z podnětu ohrožení regulérnosti soutěže.

Český florbal a současně i Disciplinární komise si je vědoma, že toto jednání je reakcí hráčů a činovníků družstev na doplňující podmínky pro vstup do Tipsport Superligy, mezi které nově od sezony 2017/2018 patří i podmínka o splnění limitu minimálně 150 diváků na alespoň 4 ze 13 domácích utkání v základní části soutěže. Tuto podmínku splnilo 5 z 8 týmů nastupujících v play-off 1. ligy, které tak hrají o možnost postupu do Tipsport Superligy pro ročník 2018/2019. Zvolená forma záměrného ovlivnění výsledku utkání je však nepřípustná, a tak bude celý případ řešit Disciplinární komise.

Jak již bylo uvedeno dříve, Český florbal nové podmínky zavedl na základě připravovaného komplexního licenčního systému, který má za cíl jasně nastavit podmínky pro vstup oddílů do elitních soutěží a posuzovat tak připravenost oddílů z pohledu přínosu sportovního, ale i organizačního pro elitní florbal a jeho další rozvoj. Kompletní důvody, které vedly k těmto změnám, čtěte zde: V elitních soutěžích se rodí licenční systém, první dopady má na 1. ligu.

Projekt 1. ligy byl tak po pěti letech své existence před sezonou 2017/2018 upraven na základě podnětu Komise elitních soutěží a medializace, podrobněji čtěte zde: Projekt 1. ligy čekají změny. Veškeré změny a upozornění na nové podmínky byly komunikovány směrem k oddílům jak v předpisech soutěže během přihlášek do soutěže, tak několikrát samostatně v přímé mailové komunikaci během sezony, a v neposlední řadě na pravidelném zářijovém setkání Komise elitních soutěží a prezidentů oddílů 1. ligy i následném setkání Marketingových pracovníků Extraligy žen a 1. ligy mužů v říjnu.

Český florbal vnímá rozsáhlou diskusi v posledních dnech, která je spojena s probíhajícím play-off 1. ligy a působením v něm i těch družstev, která podmínky pro případný vstup do Tipsport Superligy nesplnila. Jednou z uvažovaných cest pro nastavení budoucí sezony je tyto družstva do play-off nevpustit a následně odehrát tuto část soutěže pouze s účastníky, kteří mohou postoupit do nejvyšší soutěže.

Jakkoliv je aktuální téma diskutováno a přijímáno s různými reakcemi, zvolená forma v utkání MVIL Ostrava – Kanonýři Kladno je nevhodná. Fakt, že sportovní výsledek v jakékoliv soutěži Českého florbalu byl záměrně ovlivněn, je naprosto nepřípustný. V rámci shledání záměrného ovlivňování zápasu a potažmo celé soutěže může Disciplinární komise přistoupit až k vyloučení dotčených družstev ze soutěže. Disciplinární komise s ohledem na probíhající fázi sezony, tedy play-off, bude tento případ řešit v tzv. zkráceném řízení, kde v tomto případě rozhoduje předseda s poradou členů DK. 

Tabulka soutěže
Obrázek